I přes oslabení muži Komety Brno zvítězili

167O víkendu hostil Městský plavecký stadion Za Lužánkami mistrovskou soutěž v plavání. V Brně se znovu uskutečnilo finálové kolo Mistrovství ČR družstev v plavání. Do jihomoravské metropole se tak sjela nejlepší družstva z celé ČR, aby zde bojovaly o mistrovský titul pro rok 2014. Ve finále se mezi osmičkou nejlepších družstev představil mužský i ženský výběr Komety Brno. Mužský výběr Komety Brno obhajoval jako každým rokem mistrovský titul a ženský loňské 6. Místo.

Mužský výběr Komety Brno se musel letos obejít bez tří členů klasické sestavy. Čeští reprezentanti Pošmourný, Baloun a Kútnik plnili své reprezentační povinnosti v dalekém Mexiku, kde se účastnili Světového poháru v dálkovém plavání. I přes tuto skutečnost se omlazený brněnský tým v čele s olympionikem Martinem Vernerem nezalekl silné konkurence, která si byla dobře vědoma velkého oslabení brněnské Komety. I díky bojovnému výkonu a především výbornými výkony všech členů družstva nenechala mužská část Komety Brno nikoho na pochybách, kdo získá mistrovský titul. Kromě úvodní disciplíny byli brněnští plavci stále ve vedení a získávali tak neustále bod za bodem. Po prvním dnu měli náskok již 42 bodů před druhou Ostravou. V neděli se tento náskok ještě navýšil a konečný bodový stav byl na úrovni 443 bodů, tedy náskok 95 bodů. Družstvo Komety tak zaznamenalo další triumf v soutěži MČR družstev a pokračuje tak ve své neporazitelnosti, která se datuje od roku 1993, tedy vzniku samostatné ČR. Mistrovský titul v týmové soutěži v ryze individuálním sportu tak stále patří brněnské Kometě. Druhé místo obsadil výběr Jihlavy (348 bodů) a třetí místo získali muži z pražských Bohemians (347 bodů).

Ženy Komety Brno obhajovaly loňské 6. místo a družstvo se opět muselo obejít bez české reprezentantky Silvie Rybářová, která podobně jako její oddílový kolegové reprezentovala ČR na Světovém poháru v dálkovém plavání. I bez této opory si vedl velmi mladý výběr dobře a snažil se bojovat o stupně vítězů. Po vyrovnaných soubojích v bazénu, kde plavalo i několik olympioniček (Závadová, Moravčíková), skončilo ženské družstvo Komety Brno s celkovým součtem 249 bodů na solidním šestém místě. Vítězství mezi ženami obhájilo družstvo Ostravy a oslavilo tak zlatý hattrick v této soutěži.

V brněnském bazénu se plavalo velmi rychle a o této skutečnosti svědčí i tři překonané limity na Mistrovství Evropy, jeden překonaný limit na Mistrovství Evropy juniorů a také dva české rekordy (4x100 PZ muži – Jihlava, 4x100 VZ ženy – Ostrava). Nouze nebyla i o velké množství nejlepších výkonů letošní sezóny a o drama se postarala především družstva na stříbrných a bronzových pozicích, protože až do závěrečných štafet nebylo jasné, kdo tyto medailové pozice obsadí.