Rozhraní: Divadelní fakulta JAMU se otevírá a rozehrává nový akademický rok

rozhrani fbProjekty studentů Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění, jež vznikaly během nezvykle tichého akademického roku 2020/21, už za chvíli dostanou příležitost, na kterou tak dlouho čekaly. Představí se veřejnosti v podobě živých instalací, a to rovnou v centru Brna!

29. a 30. září – to jsou dny, kdy vznikne možnost nahlédnout do tvorby vysoké umělecké školy. Jak vypadaly projekty často vznikající přes obrazovky počítačových monitorů? A jakou podobu mají tyto počiny ve fyzické formě, o kterou jsme v nedávných měsících přišli? Na veřejných prostranstvích města Brna se objeví site-specific ozvěny projektů, které doposud nemohly být prezentovány veřejně.

Ve stejných dnech se zaplní i série osamělých výloh díky práci studentů a studentek scénografie. Z budovy Divadelní fakulty navíc, od 28. do 30. září, bude každý večer promítán tematický videomapping zaštítěn studenty Audiovizuální tvorby a divadla.

Závěrem, 1. října, projde centrem města Brna slavnostní průvod končící iniciací nových studentů fakulty, kterým bude vícedenní projekt Rozhraní uzavřen.

Sledujte sociální sítě Divadelní fakulty JAMU a stejnojmennou facebookovou událost akce, kde bude zveřejněn přesný harmonogram jednotlivých dnů. Díky těmto platformám se zároveň dozvíte, na kterých místech oživené instalace či výlohy hledat. QR kódy umístěny na jednotlivých stanovištích vás po naskenování chytrým telefonem přesměrují na www.rozhrani.jamu.cz,  kde zjistíte o konkrétních projektech více a v některých případech je můžete doma zhlédnout v plné délce.

Rozhraní je důkazem toho, že umění za poslední rok nezaniklo, ale jen se schovalo za zavřené dveře. Přišel čas tyto dveře otevřít. Rozhraní je rozehraní. Let's play.