Za Lužánkami vznikne tréninkové centrum mládeže

švancaraDejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, tak se jmenuje jeden z vítězných projektů participativního rozpočtu Dáme na vás. S myšlenkou přihlásit projekt do participativního rozpočtu přišel v roce 2020 brněnský patriot Petr Švancara. Záměrem navrhovatele bylo vybudování čtyř nových hřišť, která by využívali nejen mladí fotbalisté z různých brněnských klubů, ale i hráči florbalu, amerického fotbalu, lakrosu, frisbee a dalších sportů. Brňany tento nápad zaujal a svým hlasováním ho dostali na 2. místo.

V areálu bývalého stadionu za Lužánkami se tak začne s výstavbou nové travnaté plochy, a to o výměře 7 500 m². Realizace projektu však musí počítat s daným finančním limitem dle zásad rozpočtu Dáme na vás, jenž činí 3 mil. Kč.

„Lokalita za Lužánkami má své místo v srdci všech brněnských sportovních fanoušků. Jsem proto rád, že se věci, které se jí týkají, daly do pohybu – ať již soudní spor o určení vlastnictví komunikací, který může otevřít další možnosti využití lokality, či třeba toto tréninkové centrum, kde může vyrůst celá řada budoucích brněnských sportovních legend," uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

S realizací projektu by se tak mohl sen o vzniku jednoho z největších tréninkových center mládeže v brněnském regionu přiblížit realitě.

„Naše město se všemožně snaží podporovat mládežnický sport. Považujeme za velmi důležité, aby děti měly dostatek možností k trávení volného času pohybem. Proto mě velmi těší, že za Lužánkami vznikne nové tréninkové centrum mládeže. Společnost STAREZ-SPORT obstará projektovou dokumentaci, zařídí realizaci projektu a bude centrum také provozovat. Kromě rekonstrukce trávníků, která je součástí projektu Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, město ještě na místě vytvoří zázemí pro sportovce v hodnotě 7 milionů Kč," vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

„Participativní rozpočet je nástroj, který stále více ovlivňuje dění v Brně. Nápady, které se v něm objevují, pomáhají oživit naše město. Mezi ně patří i projekt Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, jenž otevře mládeži nové možnosti ke sportování," dodal náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Areál by kromě sportu mohl sloužit také různým kulturním akcím, festivalům či koncertům. Více informací o projektu najdete na https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1446#diary