Královopolská radnice pozvala děti na oslavu jejich svátku

IMG 5014Do parku na Slovanském náměstí pozvala radnice Králova Pole 1. června všechny děti, aby s nimi oslavila jejich mezinárodní svátek. Ačkoli v rámci Brna probíhalo několik dalších akcí, přišlo si sem odpoledne užít v doprovodu svých rodičů více než 400 dětí.

Jak v úvodním slově slíbil starosta Králova Pole Roman Vykoukal, vznikla tak nová tradice, na níž se děti mohou těšit i příští rok.

Akce byla připravena ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Brno – Královo Pole a TJ Sokol Brno – Královo Pole. Na deseti stanovištích inspirovaných hasičskou tematikou IMG 4976mohly děti prověřit své dovednosti. Zdolávaly překážkovou a lanovou dráhu, nosily hasicí přístroje. Dozvěděly se, jak se chovat při požáru, dostaly na hlavu pravou hasičskou přilbu, poslepu zdolávaly vytyčenou trať, proudem vody se trefovaly na cíl, jímž nebylo nic jiného než kulisa hořícího domu. Na stanovištích TJ Sokol si zase mohly například vyzkoušet chůdy. Po úspěšném absolvování všech disciplín dostaly dárek a sladkou odměnu. Bonusem byla možnost si ve spodní části parku zkusit, jaké to je stříkat vodu hadicí přímo z hasičského vozu.

IMG 5173Děti, ať už se soutěží účastnily nebo ne, si mohly zaskákat na nafukovacím hradě. Po celou dobu programu byl v parku také balónkový klaun z divadla Koráb. Obklopen dětmi neúnavně vyráběl a rozdával balónková zvířátka. Zpestřením programu, které přilákalo pozornost dětí i dospělých, bylo vystoupení břišní tanečnice s hroznýšem královským dlouhým 2,2 metru. Hada si děti po skončení vystoupení mohly pohladit. Malé i velké potěšilo představení divadélka Paravánek, které v parku sehrálo několik krátkých pohádek.

Text: krp, foto: ÚMČ Brno – Královo Pole