Na Kraví hoře přibude hřišť a veřejné zeleně

2012-drakiada-057Na podzim pouštění draků, v zimě závody na sáňkách a v létě třeba jen chytání bronzu... Kraví hora patří k oblíbeným relaxačním zónám v Brně. Její aktuálně diskutovanou budoucí podobu řeší také radnice Brno-střed, která plánuje nejen obnovu některých prvků stávajícího parku, ale na základě veřejné diskuse také zahájení kroků vedoucích k jeho rozšíření.

„Park na Kraví hoře patří k významným lokalitám veřejné zeleně ve městě Brně. Naším záměrem je jeho dovybavení a také do budoucna jeho rozšíření směrem k ulicím Grohova, Úvoz a Žižkova," uvedl starosta Brna-střed Libor Šťástka.


Ještě letos budou z úrovně radnice městské části, která je správcem parku, rekonstruovány dvě veřejná sportoviště pro míčové sporty, která se zde nachází. Obnovy se dočká také vodní prvek – jezírko uprostřed parku. A přibude další dětské hřiště pro rodiče s dětmi.

„Kromě snahy o nabídku komfortnějších služeb v rámci stávajícího plaveckého areálu se chceme nyní zaměřit i na plochu samotného parku. Stále více občanů se na mě navíc obrací s podnětem na jeho rozšíření tak, jak to bylo kdysi původně plánováno. Já osobně bych rozšíření parku také uvítal," přiblížil plány radnice starosta Šťástka. Jednání tak plánuje radnice například s Vysokým učením technickým v Brně, které uprostřed Kraví hory vlastní svůj areál.

Text: rbs, foto: archív radnice MČ Brno-střed