Zoo Brno zažila rekordní rok

lvíčata10Přes 330 tisíc lidí dorazilo v loňském roce do brněnské zoo. Je to nejvíce od roku 1997, kdy zoo vede přesnou evidenci všech návštěvníků. 

„Dosud byl nejúspěšnější rok 2008. Právě tehdy jsme představili první potomky lední medvědice Cory – Billa a Toma. Moc si ceníme každého návštěvníka, který k nám vážil cestu. Zároveň je pro nás stoupající obliba brněnské zoo závazkem, abychom nadále pokračovali ve slibně rozjetém zvelebování celého areálu, tedy i v rekonstrukcích a výstavně nových expozic," uvedl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Za celý rok v Zoo Brno přivítali celkem 330 118 návštěvníků. Nejvíce jich přišlo v dubnu (56 021), zároveň se jednalo o nejlepší čtvrtý měsíc od zmíněného roku 1997. Přes 52 tisíc lidí dorazilo v červenci, naopak ve srovnání s předchozím obdobím výrazně poklesla návštěvnost v srpnu. To si cestu do brněnské zoo našlo přes 41 tisíc lidí, tedy o téměř 12 tisíc méně, než v roce 2017.

„Ze zpětné vazby od návštěvníků víme, že loni byla hlavním tahákem lvíčata narozená na konci roku 2017. Svou roli určitě sehrály i nové expozice, které jsme dokončili v minulých letech. Významným faktorem ovlivňujícím návštěvnost je také počasí. To nám hrálo do karet zejména na jaře, naopak v létě, hlavně v srpnu, se vedra podepsala pod podprůměrnou návštěvností v druhé polovině prázdnin," řekl Hovorka.

V roce 2019 připravuje brněnská zoo řadu novinek. Tou první budou hned o následujícím víkendu speciální komentovaná setkání zaměřená na zajímavé informace o tom, která zvířata jsou šampiony v odolávání chladu v nehostinných podmínkách. Všichni zájemci se také dozví například to, jak rosomák využívá sněžnice, proč si bobři staví hráze nebo jak škodolibý je papoušek. Přesný rozpis komentovaných setkání najdete na https://www.zoobrno.cz/calendar/akce/event-7524

Další měsíce budou patřit i obohacování kolekce zvířat. Návštěvníci brněnské zoo se tak postupně mohou přijít podívat na tyto druhy: kusu liščí (Trichosurus vulpecula), kolonok (Mustela sibirica), korsak (Vulpes corsac), kakadu růžový (Eolophus roseicapilla), bahník australský (Neoceratodus forsteri), baramundi australský (Scleropages leichardti), dlouhokrčka McCordova (Chelodina mccordi) nebo žralok krátkoocasý (Pseudoginglymostoma brevicaudatum). 

V brněnské zoo fungoval do roku 1997 prodej vstupenek v režimu trhacích lístků. Poté byly zavedeny registrační pokladny pro zpřesnění evidence návštěvníků. V roce 2007 Zoo Brno spustila turniketový systém.