Brněnské ulice budou opět patřit bruslařům

jízda brnemV sobotu 21.9.2013 se uskuteční další jízda městem Brnem na kolečkových bruslích. Tentokrát proběhne v rámci celotýdenní akce Evropský týden mobility. Sraz účastníků bude v 16:30 hodin v parku Lužánky před Domem dětí a mládeže. Jízda bude odstartována přesně v 17:00 hodin a povede osvědčenou trasou. Organizátorem akce je sportovní klub Black Ice, který pravidelně pořádá jízdy na bruslích, tentokrát také ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město. Protože je žádoucí, aby všichni účastníci měli na hlavě přilbu, bude rovněž k dispozici půjčovna přileb.

Evropský týden mobility je osvětová kampaň pro občany větších měst, která upozorňuje na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou a zároveň ukazuje možnosti alternativních druhů dopravy. Mnohá evropská města už pochopila, že prostor v ulicích patří také chodcům, cyklistům a veřejné dopravě, nejen autům.

Jedná se o 7. letošní jízdu městem, tedy předposlední. Poslední letošní jízda proběhne o dva týdny později, v sobotu 5. 10. 2013, pojede se po trase Svratecká, s odjezdem z parkoviště firmy Sika v Komíně. Sraz na tuto jízdu bude v 15,30 hodin, odjezd v 16 hodin.

Více viz http://www.brno-inline.cz/akce/7-jizda-mestem.

(sal)