Johnny Blue vychází na CD

Příběh slepého muzikanta, touhy po úspěchu, svodů ďábla i tvrdohlavé a odvážné lásky – muzikál Johnny Blue spatřil světlo světa teprve 28. března tohoto roku na jevišti Hudební scény Městského divadla Brno a setkal se u diváků s velkým zájmem a oblibou. Také proto se bezprostředně po slavnostní světové premiéře začalo usilovně pracovat na nahrávání kompaktního disku, které bylo pokřtěno na 18. repríze, tedy v pondělí 22. června 2015.

Do bouřlivého potlesku vstoupil po skončení představení ředitel MdB a autor příběhu a režisér tohoto nového muzikálu Stanislav Moša, který k sobě na jeviště pozval kmotry CD – tvůrce hudebního nastudování a dirigenta inscenace Karla Cóna, autora hudby, několikanásobného vítěze světové hudební soutěže Eurovize, německého skladatele Ralpha Siegela a ředitelku německé nakladatelské a mediální agentury Gallissas Bettinu Migge, s níž MdB spolupracuje již řadu let a s jejíž pomocí se nám daří přivádět na naše i zahraniční jeviště skvosty divadelního řemesla.

Na posluchače CD čeká 65 minut hudby ve 32 písních, nechybí žádná – tklivý Johnny Blue, romantický Petr Pan, nebezpečná Moskva, smyslný Čingischán, Babička (dříve zpívaná Karlem Gottem), gospelová Jesus loves you a další. Ve zpěvu se střídají Dušan Vitázek, Andrea Březinová, Radka Coufalová, Hana Holišová, Svetlana Janotová, Aleš Slanina, Alan Novotný, Hana Kováříková, Viktória Matušovová, Barbora Remišová a samozřejmě spolehlivá company. O hudební doprovod se postaral jako vždy orchestr Městského divadla Brno, pod taktovkou Karla Cóna.

Kompaktní disk, jehož booklet zdobí fotografie jefa a Tina Kratochvilových a průvodní slovo Stanislava Moši, je v prodeji za 250,- Kč v pokladnách MdB i v e-shopu na www.mdb.cz.