V Divadle Bolka Polívky vás přesvědčí, že je třeba nebát se života

dbpAdventní čas je jako stvořený pro návštěvu divadla, přesněji Divadla Bolka Polívky. Ať už si z jeho nabídky vyberete nějakou z novinek, nebo zvolíte některou z osvědčených stálic, zklamáni nebudete.

Bílé plátno bez rámu, které si pořídí za přehnaně vysokou cenu jeden z trojice čtyřicátníků, se stane zkouškou jejich přátelství, během níž se dozvědí pravdu hlavně o sobě. Inscenaci dnes už kultovní hry Obraz v podání Komorní scény Aréna můžete v Divadle Bolka Polívky vidět v pondělí 12. prosince. Večer 15. prosince bude pro změnu patřit výhradně ženám, a to na dvou místech: na jevišti Divadla Bolka Polívky Anně Polívkové a jejímu pohybovému one woman stand upu Proslov o zbytečnosti slov... Ve Freskovém sále na Zelném trhu 10 se lze zaposlouchat do scénického čtení fejetonů „ke kafi" v podání hereček Divadla MALÉhRY a doplněného komiksy Venduly Chalánkové.

V sobotu 17. prosince do Brna poprvé zavítá Slušný člověk ze Švandova divadla na Smíchově. Mnohé napoví sama zápletka: hlavní hrdina XY, železniční úředník na odpočinku, žádá o přeložení na onen svět... V troskách civilizace budou pak 19. a 20. prosince nejenom o lži a pravdě diskutovat Voják a Filozof v absurdní komedii Kdo sestřelil anděla (Voli slzy nepijí). Vrstevnatý text plný metafor, jinotajů a slovních hříček se stal půdou pro excelentní herecké výkony Bolka Polívky a Cyrila Drozdy. Více o tom, jak pojali svoji roli, se od nich dozvíte od 18 hodin při dramaturgickém úvodu před oběma představeními.

A hrát se bude i mezi svátky. Ve středu 28. prosince vás Chantal Poullain a Štěpánka Křesťanová v roli Rebelek přesvědčí, že nikdy není pozdě na to, vrhnout se do víru života. Konečně, že netřeba skládat ruce do klína a marnit čas, zjistí rovněž hrdinky komedie S láskou Mary (30. 12.) s Veronikou Žilkovou.

Předprodej vstupenek je možný online prostřednictvím sítě GoOut, webu divadla nebo na pokladně Divadla Bolka Polívky.

(sal, foto: R.Polášek – Obraz)