Malý princ a jeho svět ožijí v Moravském zemském muzeu

mzmVe spolupráci Elišky Podzimkové a Moravského zemského muzea se Brňanům i všem návštěvníkům jihomoravské metropole naskytne na prahu adventu vskutku nebývalá podívaná - Interaktivní výstava Malý princ Elišky Podzimkové. Nové zpracování knihy Malého prince Antoina de Saint-Exupéryho doprovodila uznávaná multimediální umělkyně Eliška Podzimková vytvořením tajuplného fantazijního světa, který návštěvníka okamžitě pohltí.

Všemi smysly bude možné vnímat díla, která jsou zajímavou kombinací fotografií a ilustrace, prožít interaktivní stanoviště z mechu nebo lávových kamenů. Nad hlavami září obří měsíc a pod nohama užaslých návštěvníků se plazí jazyky voňavé mlhy. A stejně jako v Eliščině knize, tak i obrazy na výstavě pro každého diváka magicky ožijí.

Zájemci si mohou do svých tabletů nebo telefonů zdarma nainstalovat aplikaci Artivive, díky níž se v na první pohled statických obrazech začne odehrávat příběh. Součástí výstavy jsou i interaktivní instalace. Třeba se ve starém stanu můžete zaposlouchat do audioknihy Malý princ a k tomu vytvořit stínohru s loutkami, kterou uvidí stojící vně stanu. Nebo odvážně vnoříte ruce do obrovského mechového vejce, najdete a ohmatáte ukryté zvířátko a následně jej zkusíte nakreslit. Malé děti se mohou prohánět na dřevěném odrážedle ve tvaru lišky, smát se nahlas je dovoleno! Pro Brno Eliška Podzimková připravila v premiéře nové kreativní stanoviště, kde si budou moci návštěvníci sami dotvořit jednu z jejích fotografií. A mnoho dalšího, ale to si raději přijďte prožít už na vlastní kůži.

Unikátním spojením dokonale zvládnutého kreslířského řemesla, fotografie, moderních technologií a nespoutané představivosti Eliška Podzimková vytvořila tajemný intimní prostor, který umožní ponořit se do hlubin vlastní fantazie.

(sal, ilustrace E. Podzimková)