Dům umění: Šarovská jinákrajina spojuje přírodu, umění i tradice

dumbjinákrajina. Pod tímto jednoduchým, ale trochu záhadným názvem se skrývá komunitně-ekologický projekt, který najdete ve Zlínském kraji v okolí obce Šarovy. Jeho vznik inicioval v roce 2005 šarovský rodák, sochař Jan Ambrůz, jehož výstavu v těchto dnech hostí Dům umění města Brna.

Doprovodný program k výstavě tak nabízí ideální příležitost nechat se samotným autorem provést krajinou, jejíž tvář on i jeho studenti z ateliéru Sochařství 2 na FaVU VUT pomáhali ve spolupráci s místními obyvateli v průběhu let formovat. Kromě přírodního okolí Šarov pečuje Jan Ambrůz i o své vlastní
pozemky – čistí jezírka s raky a rybami, roubuje stromy – a vytváří tak soukromé idylické místo symbiózy přírody, umění a člověka.

Exkurze do Šarov se budou konat ve středu 28. září a v pátek 21. října. Odjezd i příjezd bude organizován od Domu umění na Malinovského náměstí, cena jedné vstupenky je 250 Kč a lze ji zakoupit v předprodeji v síti smsticket nebo na pokladně Domu umění v rámci otevírací doby.

Pro více informací navštivte webové stránky www.dum-umeni.cz  nebo kontaktujte e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

(sal, foto: Archív DuMB, autorem obrázku je Jan Ambrůz)