Opera Národního divadla Brno bude znít pod letní oblohou. Nenechte si ujít

ndbJanáčkova opera Národního divadla Brno chystá velkolepý letní program pod širým nebem. Oblíbená open-air představení v podání významných sólistů, sboru a orchestru Janáčkovy opery se odehrají nejprve na nádvoří hradu Špilberk, kde diváci budou mít možnost vidět nádherná představení Nápoj lásky (30. června), La bohe'me (2. července), Toscu (27. srpna) a Lazebníka sevillského (28. srpna). Poté bude krásný Amfiteátr Mikulov hostit známá operní díla La traviata (30. srpna) a Carmen (31. srpna). Nad akcí v Mikulově převzal záštitu starosta města Rostislav Koštial.

Nádvoří hradu Špilberk má (nejen) v létě opravdu kouzelnou atmosféru. Teplému večeru pod hvězdami už chybí jediné – dechberoucí opera. Těch v rámci Léta s operou nabízí Janáčkovo divadlo opravdu spoustu. Stačí si jen vybrat inscenaci podle svého gusta a pak už si vychutnat pohodovou atmosféru pod širým nebem, třeba i s nějakým drobným občerstvením, které bude možné na místě zakoupit. 

Letní atmosférou prodchnuté hraní Janáčkovy opery Národního divadla Brno má od loňského roku své zázemí vedle brněnského hradu Špilberk také v malebném Mikulově. Tamější amfiteátr láká na příjemné, neformální posezení pod širým nebem, s výhledem na mikulovské atributy a na sklenku lokálního vína v ruce. Z Brna a okolních českých i rakouských obcí bude možné do Mikulova vypravit dle zájmu autobusy cestovní kanceláře ČEBUS.

Ze sólistů se v létě představí například Jana Šrejma Kačírková jako Violetta v La traviatě či Adina v Nápoji lásky, Jana Hrochová jako Carmen, Roman Hoza jako Figaro v Lazebníkovi sevillském nebo Peter Berger jako Don José v Carmen či Alfréd Germont v La traviatě.

Vstupenky na jednotlivá představení seženete na internetové stránce: www.ndbrno.cz/zprijemnete-si-letosni-leto-operou/

(sal, foto: Archív NdB)