Balet a Lúčnica na Biskupském dvoře. A nezapomeňte si rezervovat Baletenku!

ndbpV létě budou mít diváci možnost vidět již počtvrté balet pod širým nebem. Balet NdB Open Air se v letošním roce již tradičně uskuteční (doufejme), vedle představení dalších divadel a hudebních vystoupení, jako součást Léta na Biskupském dvoře 2021 ( www.letonabiskupskemdvore.cz ). 

Balet NdB navázal na předchozí úspěšné projekty Letní baLetní koktejl na Biskupském dvoře (2017, 2019) a na nádvoří hradu Špilberk (2018). Tentokrát však zvolil legendární celovečerní titul Romeo a Julie, který diváci kvůli nouzovému stavu nemohli již rok vidět na domovské scéně v Janáčkově divadle. Historický vzhled Biskupského dvora pod brněnským Petrovem doslova vyzývá k uvedení titulů, jako je nejslavnější shakespearovský příběh lásky. Neoklasická verze Mária Radačovského, v režii Martina Glasera, scénografii Marka Hollého a kostýmech Alexandry Gruskové, na nádhernou hudbu Sergeje Prokofjeva a ve spojení s oblohou plnou letních souhvězdí, bude zaručeně nezapomenutelným zážitkem. Inscenátoři vytvořili pro tento letní projekt novou scénografii na míru Biskupského dvora. Baletní dílo, které je s Brnem neodmyslitelně spojeno díky světové premiéře v Mahenově divadle (tehdejším divadle Na hradbách) v roce 1938, tak zavítá na další významné místo našeho města. Od 14. do 20. července odtančí Balet NdB celkem pět představení inscenace Romeo a Julie a v rámci tohoto tanečního bloku se představí také jeho tradiční host, slovenská folklorní legenda – soubor Lúčnica se svým novým programem.
Více na www.ndbrno.cz.

Vaší cílovou destinací je Baletiště Brno

Připravte se na přistání do nového století Baletu NdB a včas si zarezervujte svoji Baletenku. Tímto sloganem končí video k sezoně 2020/21 Baletu Národního divadla Brno s názvem Baletiště. Jestliže jste video neviděli, doporučujeme ho zhlédnout. Najdete ho na Facebooku, Instagramu nebo YouTube Baletu NdB.

V návaznosti na této kampani zavedl Balet NdB prodej Baletenek nebo-li dárkových poukazů pro milovníky baletu. Obdarovaný si sám vybere, na jaké představení Baletu Národního divadla Brno ji využije. Baletenku lze zakoupit v hodnotě 200, 300, 500 nebo 1 000 Kč.

  • Baletenku můžete uplatnit pouze na představení z repertoáru Baletu Národního divadla Brno.
  • Platnost Baletenky je 1 rok, tedy 365 dní od jejího nákupu.
  • Baletenku můžete vyměnit za vstupenky na pokladnách v Zákaznickém centru na Dvořákové 11, nebo jej můžete uplatnit při nákupu vstupenek on-line.
  • Baletenku můžete uplatnit pro jednorázovou úhradu vstupenek, nelze ji využít po částech.
  • Bude-li hodnota vstupenek vyšší než hodnota Baletenky, lze doplatek uhradit v hotovosti.
  • Hodnota vstupenek musí být ve stejné, nebo vyšší hodnotě, než je hodnota Baletenky.
  • Baletenka není směnitelná za peníze.
  • Více informací najdete na webu www.baletenka.cz