VIDA! chytrá zábava pro všechny. Letos navíc vyrazí i na turné

vidaUž deset let nabízí VIDA! science centrum chytrou zábavu pro všechny. Ve vnitřní i venkovní expozici najdou návštěvníci celou řadu interaktivních exponátů. Všechny je možné prozkoumat, osahat a každý z nich přináší poznání z různých oblastí lidského života. Během letních prázdnin můžete ve VIDA! zažít unikátní science show, nebo prolézt nový exponát Raketa a prozkoumat tajemství mozku na výstavě Brain. Tato výstava je k vidění poprvé v tuzemsku vůbec a ve VIDA! bude už jen do září, tak neváhejte.

Ve 3D kině se promítá krásný film od BBC Království zvířat, který vás vezme do rozmanitého světa živočišné říše a přiblíží vám zvířecí hrdiny v jejich přirozeném prostředí. O víkendech se tu pro změnu můžete blíže poznat s Predátory, naštěstí jen ve stejnojmenném filmovém snímku.

Celé léto si třikrát denně na speciálních dílnách vyzkoušíte spoustu zajímavých pokusů a něco drobného si i odnesete. Ve venkovní expozici si celá rodina může pomoci chytrého telefonu změřit svoji spotřebu vody ve hře Po kapkách a zjistit, jak si stojí proti průměrné spotřebě v Česku.

Kam se za zábavnou vědou vydáte vy?

O víkendech můžete potkat VIDA! ve vašem městě. V rámci narozeninových oslav 10 let od vzniku VIDA! science centra vyráží totiž na road show po Jihomoravském kraji: do Znojma,vida2 Břeclavi, Vyškov, Kyjova, Blanska, Boskovic a Tišnova, představí se i v brněnské zoo.
„Vždy o víkendu se můžete těšit na vědecké show, spoustu interaktivních exponátů, nebo na dílny s pokusy. Science show představí například pokusy související s bleskem a jeho vznikem, nebo Faradeyovu klec, co je to výboj, jodové hodiny, nebo kde bude rychlejší kulička, v oleji nebo ve vodě," popisuje pokusy ředitel VIDA! Lukáš Richter. Ale je toho ještě mnohem víc co vám VIDA! předvede vždy od 10:30 do 16 hodin.

Nestihne sice navštívit všechny, ale chytrou zábavu a pokusy na doma se bude VIDA! snažit nabídnout i do jiných měst, kde budou umístěny výstavní moduly. Zatím se objevily v Rosicích, Slavkově, nebo Ivančicích. Ještě navštíví Kunštát, Kuřim, Brno, Sonnentor, Letovice a Veselí nad Moravou.

Festival POP Science – poprvé v České republice

Přesvědčte se, že věda je i zábava na festivalu performerů, poprvé v České republice. O víkendu 15. až 17. listopadu se zábavní vědecký park VIDA! promění vida3v jedno velké jeviště a uvítá v Brně několik týmů z českých i zahraničních science center nebo univerzit. Unikátní festival POP SCIENCE si dává za cíl seznámit širokou veřejnost s vědeckými tématy prostřednictvím science show, se kterými tým VIDA! opakovaně boduje i v mezinárodní konkurenci. Zažijte, jaké různorodé možnosti science show nabízí, jak se dá věda prezentovat hravou formou a různými způsoby. Zapojte se aktivně do děje a podílejte se na jednotlivých pokusech.

„Kdo je královnou věd? Co všechno může být výbušninou a co je jejím detonátorem? Proč a jak letadla dokáží létat? vida4A jak hlas změní fluorid sírový? Odpovědi nejen na tyto otázky vám přinesou jednotlivé science show," přiblížila program Kateřina L. Brettschneiderová, tisková mluvčí VIDA!. V dalších show pak nebude nouze o efektní výbuchy i překvapivé pokusy se suchým ledem nebo tekutým dusíkem.

Podrobný program a všechny nabízené aktivity naleznete na webu www.vida.cz,  kde je možné koupit vstupenky online a zajistit si tak návštěvu. V e-shopu najdete i nabídku dárkových poukazů nebo permanentek na vstup do světa chytré zábavy.

(sal)
Foto: Archív VIDA!