Letní scéně Divadla Bolka Polívky patří Kraví hora

Clipboard0Letní scéna Divadla Bolka Polívky startuje! Letos už potřetí v amfiteátru na Kraví hoře, takže kromě bohatého programu se můžete těšit i na nádherný výhled na Brno. Přehlídka toho nejlepšího z produkce divadla i dalších pozoruhodných titulů, které do Brna přivezou jeho partnerské soubory, potrvá od 16. června do konce července. Divadelní představení doplní také výjimečné koncerty.


Tipy na představení:

18. a 22. červnašašek
Šašek a syn

Inscenace navazující na legendárního Šaška a královnu, která se od své premiéry už sama stala legendou. Partnerem Bolku Polívkovi je tentokrát jeho syn Vladimír. Životem protřelý král šašků je pověřen převýchovou mladého šlechtice, který má s jeho pomocí a za asistence jeho kumpánů objevit své šaškovské já... „A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů. Příliš krásný, než aby byl šaškem na kmetišti dějin," charakterizuje dílo Šaška a syna Bolek Polívka, který je rovněž autorem i režisérem.

16. června a 3. - 4. července2P2A9696
DNA

„To jsou samé drogy, čuchání, injekce, člověk je rád, když se mu podaří vychovat normálního alkoholika!" Opět Bolek Polívka, tentokrát ve skvělé souhře s dcerou Annou v divadelním zpracování generačního střetu. Komedie s autobiografickými prvky je plná gagů, klaunských a divadelních výstupů, typické improvizace i charakteristického humoru obou protagonistů.

7. červencekomedie
Komedie o komikovi

Bude stárnoucí komik jako titulní postava zárukou, že půjde o komedii? Nebojte se, je ve formě a při rekapitulaci svého života si znovu vyzkouší a ověří své nejlepší skeče, vtipy a gagy. Během večera v hotelovém pokoji ho navštíví devět postav, díky nimž projde znovu svým životem. Jaký megafór vymyslí na závěr své končící kariéry? Hrají Miroslav Táborský a Filip Teller.

Tipy na koncerty:

18. července 2023ruml
Ondřej Ruml a Matej Benko Quintet

Všestranný zpěvák a hudebník Ondřej Ruml a kapela Matej Benko Quintet, která patří k předním tělesům současné jazzové scény, představí nově pojaté písně Osvobozeného divadla z alba Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha, které si kromě posluchačů získala i uznání kritiky a ocenění Zlatá deska. Pojďte na Ježka!

25. července 2023szidi
Szidi Tobias & band

Slovenská zpěvačka se řadí k nejvýraznějším osobnostem šansonu nejen na Slovensku, ale také v České republice, kde bývá často spojována se jménem vznikající Hany Hegerové. Její charisma a specifické zabarvení hlasu jsou kombinací pro silný umělecký zážitek. Ten je dotažený citem pro spojení hudby s důrazem na detail a zachycení okamžiku, takže každá z písní se mění v malé divadelní představení se strhující atmosférou s mimořádně silným akcentem na obsah a sdělení. V písních Szidi Tobias tak nacházíme ideální spojení textu a hudby ve vynikajících interpretačních výkonech kapely Szidi Tobias & Band. Jejich společný repertoár obsahuje skladby z autorské dílny Milana Vyskočániho, autorem textů je Peter Lipovský.

27. července 2023ANETA LANGEROVA FOTO HERBERT SLAVIK 2 BO9R2581 velkaü 1
Aneta Langerová – turné Dvě slunce 2023

Každá z písní Anety Langerové má vlastní příběh a svébytnou atmosféru... A nejinak je to u těch z alba Dvě slunce, které tato výjimečná hudebnice a zpěvačka nabízí při svém letošním stejnojmenném turné s podtitulem Jak je krásné být milován. V amfiteátru na Kraví hoře ji doprovodí kromě kapely také smyčcové trio. Těšit se tak můžete na zkušené muzikanty, jako je klavírista a producent Jakub Zitko, bubeník Martin Kopřiva, baskytarista Miloš Klápště, kytarista Ludvík Kulich, violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová, houslistka Veronika Vališová a violista Vladan Malinjak. Nenechte se ujít společné setkání a staňte se pozorovateli „v nekonečném prostoru dvou sluncí, kde je snění dovoleno". „Nepřestává mne překvapovat energie, která vzniká na živých koncertech. Interakce mezi námi a publikem dává každému hudebnímu večeru jedinečné kouzlo," vyznává se i Aneta Langerová.


Kompletní program Letní scény Divadla Bolka Polívky je dostupný na webu divadla, kde lze rovněž zakoupit online vstupenky. Začátky představení, není-li uvedeno jinak, jsou ve 20.30.

Více na: letniscena.divadlobolkapolivky.cz 

(foto: archív DBP)