Známé osobnosti k nepoznání představuje výstava fotografií z kalendáře Proměny 2023

BI9A4314Poznáte je? Ve foyer Divadla Bolka Polívky si nyní můžete prohlédnout fotografie z nového charitativního kalendáře Nadace Archa Chantal – PROMĚNY 2023. Vernisáž poslední listopadové úterý zahájila Chantal Poullain a Bolek Polívka. Kalendář pokřtil Martin Hofmann spolu s přednostou Psychiatrické FN Brno Tomášem Kašpárkem. Právě tato klinika je totiž jednou z těch, jejíž prostředí Nadace Archa Chantal zútulnila a proměnila v přívětivý prostor pro dětské pacienty, jichž tady bohužel stále přibývá. „I proto také chceme pokračovat," uvedla Chantal Poullain.

I když výstava a křest kalendáře patří na sklonku roku k tradičním aktivitám v Divadle Bolka Polívky, tentokrát je sám kalendář trochu jiný než obvykle.BI9A4320 Na jeho stránkách najdete vydařené proměny z let minulých doplněné o nikdy nezveřejněné fotografie z příprav a ze zákulisí focení. Důvodem „retrospektivy" je úctyhodné výročí Nadace Archa Chantal, která už třicet let pomáhá zpříjemnit dětským pacientům pobyt v nemocnicích a za dobu své existence rozdělila přes 60 milionů korun. Připomenutím a oslavou její záslužné práce je právě speciální edice charitativního kalendáře Proměny 2023, který se stal kombinací předcházejících třinácti vydání.

Na jeho stránkách se objevuje například Květa Fialová jako Albert Einstein, Lucie Bílá jako Charlie Chaplin, Martin Hofmann jako legendární boxer Rocky nebo Chantal Poullain jako královna z pohádky Maleficent. Autorem všech fotografií je renomovaný fotograf Petr Kurečka. Kalendář Proměny každoročně přináší směs zajímavých,BI9A4390 mnohotematických a překvapivých proměn slavných českých a slovenských osobností.

Proměny byly několikrát oceněny v prestižní soutěži jako Kalendář roku a staly se úspěšným charitativním projektem. Kalendář je dostupný tradičně ve dvou velikostech: klasická velikost 33 x 33 cm za 400 Kč a limitovaná edice XXL o rozměrech 64 x 64 cm za 1 000 Kč. Lze jej objednat na webu www.kalendarpromeny.cz.

Výtěžek z prodeje kalendáře putuje Nadaci Archa Chantal. Cíl využití je jasný: Proměnit neutěšená prostředí dětských zdravotnických zařízení v útulná a přívětivá místa tak, aby se malí pacienti lépe vyrovnali s pobytem v nemocnici, zbavili se stresu a překonali odloučení od rodičů. (sal)

Foto: Andrea Benešová, DBP