Hlasujte pro nápady Brňanů v participativním rozpočtu Dáme na vás! Hlasujte pro nápady na zlepšení Brna!

dáme na vásNa podzim se kromě zbarvování stromů či pouštění draků můžete těšit i na finálové listopadové hlasování v participativním rozpočtu Dáme na vás. V tomto ročníku můžete rozhodovat o téměř pěti desítkách projektů. Město Brno pak zrealizuje vítězné nápady do celkové částky 35 milionů korun!

Projekty navržené obyvateli Brna byly v průběhu léta posouzeny magistrátními odbory i městskými částmi a ty projekty, které byly vyhodnoceny jako proveditelné, jsou zařazeny do hlasování. Vy o nich můžete nyní rozhodnout.
Se všemi finálovými projekty se můžete seznámit jak v galerii na webových stránkách paro.damenavas.cz, tak na panelech při každoroční výstavě na náměstí Svobody, která probíhá od 25. října do 9. listopadu. I letos zde ve vybraných dnech najdete stan Dáme na vás a budete tak moci odhlasovat přímo na místě výstavy. Každý, kdo takto odhlasuje, se může těšit na dobrou kávu nebo čaj z pojízdné kavárny. Na místě budou také koordinátorky, které vám rády s hlasováním pomohou.

Hlasování o vítězných nápadech Brňanů probíhá v tradičním termínu od 1. do 30. 11. 2022 prostřednictvím stránek paro.damenavas.cz nebo pomocí full účtu Brno iD. Hlasovat mohou obyvatelé starší 18 let s trvalým pobytem v Brně. Pokud nevíte, jak hlasovat, můžete navštívit Odbor participace Magistrátu města Brna na adrese Husova 12, veřejná setkání nebo také pobočky Knihovny Jiřího Mahena.

Z posledních dokončených realizací z participativního rozpočtu lze připomenout například projekt Cyklo-park mezi Vinohrady a Líšní s moderní pumptrackovou dráhou, Veřejný přístup k řece Svratce v Komíně umožňující snadnou cestu k hladině řeky nebo také Park Kamenný vrch s altánky a ohništěm.

Aktuální informace o projektech či událostech najdete na Facebooku Dáme na vás.

Chyťte se příležitosti, zapojte se do hlasování a rozhodněte o svém okolí!