Druhá operní premiéra sezony 2022/2023 v Janáčkově divadle je za rohem

ndbJanáčkova opera Národního divadla Brno uvede svoji druhou premiéru sezony 2022/2023. Dalším premiérovým titulem bude Veselá vdova od Franze Lehára, na kterou se můžete těšit od 3. února 2023. Inscenace vás přenese do romantické Paříže, kde nebude nouze o milostné zápletky a zapeklité lidské vztahy, ale ani o zábavu, vtipné dialogy a slavný kabaret U Maxima. Režisérka Magdalena Švecová spolu s choreografem Martinem Packem a výtvarníky Zuzanou Přidalovou a Davidem Janoškem jsou autory skvělých a výpravných inscenací Ferdy Mravence a La bohème. Hudebního nastudování se ujal Jakub Klecker, dirigent Janáčkovy opery Národního divadla Brno.

Veselá vdova je opereta o třech dějstvích, která se stala Lehárovým nejslavnějším a nejhranějším dílem. Hlavním tématem jsou lidské vztahy a vášně, které autor trefně promítá do svého hudebního vyjadřování. Jedním z důvodů, proč diváci mají v oblibě operety, je líbivá a podmanivá hudba, kterou si diváci často pozpěvují i po skončení představení. Výjimkou není ani Veselá vdova, kde se můžete těšit na hity jako „Es lebt eine Vilja", „Ja, das Studium der Weiber ist schwer" nebo „Lippen schweigen", které si získaly srdce diváků po celém světě.

Scénografie Veselé vdovy se ujal skvělý výtvarník David Janošek, který s Janáčkovou operou Národního divadla Brno již dříve spolupracoval. Je autorem krásných scén k dětským představením Ferda Mravenec a Kocour v botách, nebo také k Pucciniho La bohème.

Zkoušky na oblíbenou operetu Veselá vdova v Janáčkově divadle už se blíží do finále a bude to stát opravdu za to! Přijďte si pro zážitek plný krásné hudby, emocí a zapeklitých lidských vztahů, ale také hravé scény a nádherných kostýmů, které vás přenesou do romantické Paříže!

Druhá premiéra operní sezony proběhne 3. února 2023 v Janáčkově divadle.
Reprízy: 5/2, 26/2, 15/3, 29/3, 22/4, 27/5, 10/6.
Vstupenky seženete zde: https://www.ndbrno.cz/opera/vesela-vdova/

(ndb, foto: Marek Olbrzymek)