Cesta kolem hudebního světa za jediný večer

Merta u klavíruCyklus hudebních večerů, který pod taktovkou skladatele, klavíristy a spisovatele Zdenka Merty započal svou tradici v Městském divadle Brno v sezóně 2017/2018, úspěšně pokračuje i v sezóně stávající. Merta tu v roli muzikanta, moderátora, glosátora i kreativního tvůrce v jedné osobě představil v průběhu tří let v rámci neopakovatelných večerů nazvaných Zdenek Merta u klavíru taková zvučná jmena české hudební scény, jako je např. František Segrado, Vojtěch Dyk, Roman Dragoun, Vašo Patejdl, Zora Jandová, Ondřej Ruml, Jiří Schmitzer či Petr Janda. Prvním hostem nového roku, se kterým se společně s bravurním a nápaditým hostitelem setkáte ve středu 22. ledna 2020 na Činoherní scéně Městského divadla Brno, bude jedinečné hudební uskupení Bardolino!

Bardolino aneb Cesta kolem světa za 80 minut

Parafráze slavného titulu Julese Verna byla využita pro neobyčejný hudební večer, ve kterém obkroužíte celou zeměkouli. Uslyšíte muziku různých národů – od Keltů přes Indii a Čínu, Severní i Jižní Ameriku až zpět sem k nám na Moravu – v excelentní autorské úpravě a podání skupiny Bardolino.
„Bardolino je relativně málo známé sdružení, což je téměř skandální vzhledem k jejich kvalitě a výkonům. Původně byli tři – houslista Pavel Fischer, violoncellistka Margit Koláčková a perkusista Camilo Caller, později přibrali ještě akordeonistu Jakuba Jedlinského a zpěvačku Janu Procházkovou. Hrají působivou vlastní hudbu, jejich zvuk je velmi originální a rozpoznatelný," nadšeně přibližuje Zdenek Merta.

Pavel Fischer založil a mnoho let hrál v prestižním Škampově smyčcovém kvartetu, které bylo u vzniku nových, neotřelých věcí ve světovém měřítku. Pavel z tohoto sdružení odešel v době jeho největšího vzestupu, protože chtěl jako klasický hledač zkusit něco nového. Margit Koláčková je výborná hráčka, dlouho byla koncertním mistrem v Talichově komorním orchestru, ale pak v sobě našla autorskou a improvizační múzu a o práci v orchestrech dnes nechce ani slyšet. A nutno říct, že tento způsob sebevyjádření jí velmi sluší, je totiž málo lidí, kteří opouštějí své těžce vydobyté posty z vlastní vůle a s úsměvem. Stejně tak i zbývající hráči Jakub Jedlinský, Camilo Caller a Jana Procházková jsou skvělí a jejich pověst v branži je znamenitá.
Milovníci hudby by si tento zážitek rozhodně neměli nechat ujít. A pozor – mají jen jedinou šanci! Večery Zdenka Merty totiž MdB nereprízuje a jsou vždy originální a neopakovatelné! Vstupenky jsou k dostání v pokladnách Městského divadla Brno či na internetové stránce www.mdb.cz

(inf)