Řidičům pomůže web i aplikace

IMG 2837Kanalizace, horkovody i nové koleje. Brňany čeká letos několik důležitých stavebních akcí, které povedou ke zlepšení infrastruktury. Aktuální informace o provozu a souvisejících uzavírkách se řidiči dozvědí na webu www.kopemezabrno.cz,   v aplikaci BKOM a nově také ze spotů v rádiu.

„Proto, aby se zamezilo neočekávaným kolizím při opravách, byla zřízena pracovní skupina koordinátora oprav a uzavírek. Ta se snaží mapovat veškeré opravy, korigovat jejich začátky a případně vyjednat jejich posun tak, aby se řidičům projíždělo Brnem co možná nejlépe. Ačkoliv pracovní skupina i samotná koordinátorka pracují naplno, nelze očekávat okamžitý efekt. Stavby, které čekají Brňany letos, jsou totiž plánované dlouhodobě, mnohdy několik let dopředu. Děkuji řidičům za trpělivost, výsledek rekonstrukcí zlepší životní podmínky nám všem," vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková důvody, proč ani letos nečeká řidiče bezproblémový průjezd městem.

Usnadnit cestování ale pomůže řidičům několik nástrojů. O uzavírkách, jejich průběhu či ukončení pravidelně informují například weby www.kopemezabrno.cz   nebo na oficiální městský Facebooku či Twitteru BRNOmycity pod hashtagem #kopemezabrno. Nově se o nich řidiči dozvědí také z pravidelných relací v rádiu. „Aktuální informace nejen o uzavírkách, ale i kolonách, nehodách nebo vytíženosti jednotlivých komunikací získají lidé prostřednictvím aplikace Brněnských komunikací, kterou najdou na stránkách www.doprava-brno.cz. Dostupné jsou tu i kamerové snímky z tunelů. Při plánování trasy může být tato aplikace pro řidiče velmi užitečná," podotkl brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Novinkou letošního roku se stanou také červené reflexní vesty, které budou nosit pracovníci právě na městských stavbách. Brňané tak získají lepší přehled o tom, kdo na které stavbě pracuje.

(tis)
Foto: Archív Šalina