První miminko města Brna v roce 2019 se narodilo ve Fakultní nemocnici Brno

Schránka01Prvním miminkem města Brna v novém roce je Terezka, která přišla na svět 1. 1. 2019 ve 3:25 hod. na bohunickém pracovišti Gynekologicko-porodnické kliniky LF MU a FN Brno. Při narození vážila 3 700 g a měřila 50 cm.

Novorozenou holčičku i její maminku navštívila 2. ledna 2019 primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková, která oběma popřála hodně štěstí a zdraví, předala zlatý pamětní dukát a pozvala maminku s dcerkou na radnici. Ke gratulaci se připojil také ředitel Fakultní nemocnice Brno MUDr. Roman Kraus, MBA, a za Gynekologicko-porodnickou kliniku LF MU a FN Brno prof. MUDr. Martin Huser, Ph.D., MBA, dále MUDr. Lukáš Hruban, Ph.D., během jehož služby se holčička narodila, a porodní asistentka Bc. Ilona Rašková, která porod vedla.

V noci ze Silvestra na Nový rok se narodily ve Fakultní nemocnici Brno celkem 4 děti. První miminko nového roku se narodilo přesně 40 minut po půlnoci, je to chlapeček Ladislav, který při narození vážil 3 680 g a měřil 51 cm, jeho maminka ale nemá trvalé bydliště v Brně.

Gynekologicko-porodnická klinika LF MU a FN Brno je největším pracovištěm svého druhu v České republice, ročně se zde narodí přes 6 000 dětí, mezi rodičkami je také dlouhodobě vysoce oblíbena.