Svoji ve fotografiích jsou podporou rodiny

svoji1Vztah mezi mužem a ženou je tématem originální výstavy Svoji, mapující manželství od čerstvě sezdaných párů až po ta s mnoholetými zkušenostmi, kterou si můžete od 12. do 18. února prohlédnout v Galerii Vaňkovka. Velkoformátové černobílé fotografie doplněné krátkými texty nejsou jednoznačným návodem na šťastné manželství nebo celoživotní partnerství, ale pozvánkou do příběhů, jejichž tmelem je láska, přátelství, spolupráce a tolerance, ale kde se samozřejmě skrývá také riziko.

Autoři vycházeli z vlastních zkušeností, ale snažili se vyvarovat předsudků a zjednodušení. Touto výstavou se město Brno letos již podruhé připojuje k Národnímu týdnu manželství, který se tradičně slaví kolem svátku sv. Valentýna. Výstava vznikla ve spolupráci Národního centra pro rodinu a Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě v rámci projektu Fandíme rodině.

Výstava bude zahájena v pondělí 12. února v 17. hod. a potrvá do neděle    18. února, záštitu nad ní převzal první náměstek primátora města Brna    Mgr. Petr Hladík.

(sal)

svoji 0svoji 00