Senioři jsou na Lipce ve svém živlu

seniořiSeniorský klub, letní tábory, akce pro babičky a dědečky s vnoučaty či oslava Mezinárodního dne seniorů jsou aktivity, které již několik let úspěšně organizuje brněnská Lipka. Na všech vládne pozitivní a příjemná, tvůrčí atmosféra, jsou prostorem pro nalezení nových přátel i sdílení zážitků. Aktuálně startujeme nový běh seniorského klubu „BB" a na léto plánujeme příměstský tábor „U veliké řeky".

Seniorský klub „BB" funguje na Lipce už od října 2015 a náplň jednotlivých setkání si volí sami účastníci. Už si měli možnost třeba vyzkoušet malbu horkým voskem a další výtvarné techniky, navštívit konikleci posetý Kamenný vrch nebo se zúčastnit cestopisné besedy o pouti do Santiaga de Compostela. Nová setkání začínají 2. března, budou pokračovat 30. března, 27. dubna, 1. června a 22. června.

Na táboře „U veliké řeky" od 14. do 18. srpna zavzpomínají dříve narození na prázdniny strávené u vody s modrou oblohou nad hlavou. Těšit se můžete na vaření na ohni, pouštění lodiček po řece, zapojení všech smyslů a možná i na výlet parníkem. Jde o týdenní program formou příměstského tábora, kam účastníci denně dojíždí a odpoledne se zase vracejí domů. Název „tábor" možná působí trošku divoce, ale není čeho se bát – budeme hlavně tvořit a bavit se v pohodovém tempu. „Chtěla bych poděkovat za profesionální přístup a vytvoření úžasné atmosféry... Jsme s ostatními účastníky často ve styku, rádi na týdenní pobyt u vás vzpomínáme. Obohatil nás o řadu vědomostí, vyzkoušely jsme si činnosti, které jsme dosud nikdy nedělaly," zhodnotila Alena Klimešová tábor Rajská zahrada.

Podrobnosti k těmto i dalším programům, kontakty i přihlášky najdete na www.lipka.cz/seniori