Cestující při EOC preferují vlastní kartu

porsche šDopravní podnik města Brna spustil 30. prosince 2016 v rámci zkvalitnění a zatraktivnění městské hromadné dopravy 1. etapu systému elektronického odbavování cestujících (EOC). Elektronický nákup šalinkarty od té doby využily tisíce cestujících. „Při modernizaci MHD není možné zapomínat i na způsoby odbavování cestujících. Po SMS jízdenkách je EOC dalším krokem, jak se přiblížit cestujícím a navíc jít s dobou," uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Za dané období bylo na přepážkách DPMB prodáno 10.400 anonymních bezkontaktních karet. „Téměř dvě třetiny zákazníků tedy preferují jako nosič jízdenky vlastní bankovní kartu. Náš záměr dát veřejnosti na výběr mezi vlastní a anonymní kartou byl tedy jednoznačně správný. Lidé preferují méně karet v peněžence," popsal vedoucí tarifního oddělení DPMB Vít Prýgl. Přesto, a to i v návaznosti na přípravu a rozvoj dalších modulů eshopu pro další městské funkce, připravuje DPMB výběr dodavatele vlastních bezkontaktních karet se zabezpečením na úrovni bankovních technologií.

Největší zájem o EOC se projevil hned v prvních lednových dnech. Z toho důvodu bylo posíleno i kontaktní centrum EOC. Dvanáct pracovníků během ledna obsloužilo přes pět tisíc zákazníků, u velké části to byla kompletní registrace, založení účtu, zadání nosiče i platba.

Pracovníci DPMB díky e-šalinkartě zaznamenali i nárůst počtu předplatních jízdních kuponů. Zatímco za období od listopadu 2015 – ledna 2016 se prodalo 15.308 papírových základních ročních kuponů, v listopadu 2016 – lednu 2017 se prodalo 4.739 papírových a 18.182 e šalinkaret. To je nárůst 7.613 ročních jízdenek. Vzhledem k tomu, že vlivem příspěvku na roční jízdenku dochází k poměrně masivnímu přesunu uživatelů čtvrtletních a měsíčních jízdenek do kategorie ročních, bude možno posoudit skutečný celkový nárůst počtu uživatelů předplatních jízdenek až ve druhé polovině roku. To stejné se týká i výše tržeb. „Z vývoje tržeb od roku 1997 vyplývá, že k výkyvům došlo pouze v letech, kdy se změnil tarif nebo DPH. Uvidíme tedy, jak se do tržeb promítne právě zavedení EOC podpořené dotací ze strany města Brna," řekl Havránek.

E-šalinkarty jsou novinkou i pro revizory. Problémy s novým typem odbavovaní však nezaznamenali. „Revizoři ke kontrole používají speciální čtecí zařízení. Jedná se o kontrolní zařízení, které je certifikováno a neumožňuje platby. Cestující sám přiloží nosič ke čtecímu zařízení. Revizorovi se následně zobrazí jízdenka a základní údaje cestujícího, " vysvětlil Prýgl. Díky zabezpečení sytému nejsou možné žádné finanční operace, kterými by mohl někdo spekulativně odsávat peníze z účtů cestujících.
Už během letošního roku se začne s přípravou 2. etapy EOC. Ta je zaměřena na jednorázové jízdenky, se spuštěním se počítá na začátku roku 2018. V této etapě bude nutné vybavit vozový park DPMB tzv. validátory, které umožní nákup jednorázové jízdenky přímo ve voze.

(sal)

Aktuální čísla k EOC
• počet zaregistrovaných zákazníků 23.854
• počet zaregistrovaných karet 25.589
• počet zakoupených jízdenek 23.950
• tržby za tyto zakoupené jízdenky cca 100 mil. Kč