Klokan – uprchlík se šťastně vrátil k rodině

IMG 0124Páteční ráno začalo v Zoologické zahradě města Brna dramaticky – telefonátem Městské policie Brno a žádostí o pomoc při odchytu klokana, který volně pobíhá v zahrádkářské oblasti městské části Brno-Tuřany.

Tříčlenná skupina složená z vedoucího provozního zoologa a dvou kurátorů ihned vyrazila na místo, klokana za pomoci sítě odchytila a přivezla do zázemí zahrady. Celé akci byl přítomen také veterinář pro případ zranění zvířete. „Celý odchyt i transport samečka klokana rudokrkého proběhl bez zranění, jen kvůli eliminaci stresu ve stísněných prostorách přepravní bedny mu byla podána uklidňující sedativa," popsal veterinář Stanislav Mazánek.

Vzhledem k tomu, že se mezitím našel klokanův majitel, opět následoval transport malého uprchlíka do Jižanského dvorku v Horních Heršpicích. Při předání klokana jsme se dozvěděli, že se jedná o samečka Skippiho, na kterého už tam netrpělivě čekala samička Viki a jejich malý potomek. Po několikakilometrové pouti, kterou klokánek absolvoval po svých, se pak v přepravní bedně po krátké návštěvě v zoologické zahradě vrátil opět domů.

Text: mb, foto: Archív Zoo