Muži KPSP Kometa Brno znovu neporaženi

6931269Ve dnech 25. – 26. března se uskutečnilo finálové kolo Mistrovství ČR družstev v plavání. Do Ostravy se sjela nejlepší družstva z celé ČR, aby zde bojovaly o mistrovský titul pro rok 2016. Ve finále se mezi osmičkou nejlepších družstev ČR představil mužský i ženský výběr Komety Brno. Mužský výběr Komety Brno znovu přijel do Ostravy obhajovat neporazitelnost, která trvá nepřetržitě již od roku 1993. Ženy Komety Brno chtěly vylepšit své loňské 7. místo.

Mužský výběr Komety Brno i přes postupné omlazení týmu jasně dominoval. K největším tahounům mistrovského týmu patřila trojice David Kunčar, Josef Moser a Marek Osina. Bojovným výkonem a především výbornými výkony všech členů družstva nenechala mužská část Komety Brno nikoho na pochybách, kdo získá v ostravské Porubě mistrovský titul v soutěži družstev. Kromě úvodní disciplíny byli brněnští plavci stále ve vedení a získávali tak neustále bod za bodem. Po prvním dnu měli náskok 15 bodů před silným týmem Bohemians Praha. V neděli se však tento náskok postupně navýšil a konečný bodový stav byl nakonec na úrovni 443 bodů, tedy náskok 49 bodů před druhým v pořadí. Družstvo Komety tak zaznamenalo další triumf v soutěži MČR družstev a pokračuje tak ve své unikátní sérii neporazitelnosti, která se datuje od roku 1993, tedy vzniku samostatné ČR. Mistrovský titul s číslovkou 23. v týmové soutěži v ryze individuálním sportu tak stále patří brněnské Kometě. Druhé místo obsadil silný výběr Bohemians Praha (394 bodů) a třetí místo získali muži z Plzně (362 bodů).

Ženy Komety Brno obhajovaly loňské 7. místo a brněnské družstvo mělo letos i tradiční opory Janu Pechanovou a Silvii Rybářovou. V silné konkurenci domácí plavecké špičky si vedl brněnský výběr dobře a dlouho se držel na čtvrtém místě. Ženské družstvo Komety Brno v konečném hodnocení obsadilo páté místo s celkovým součtem 257 bodů. Vítězství mezi ženami obhájilo domácí družstvo Ostravy.

Členové vítězného družstva KPSP Kometa Brno:
Petr Bartůněk, Marek Osina, Petr Kodýtek, Dominik Špaček, Matěj Vobořil, Josef Moser, Rostislav Kubický, Dominik Vavrečka, Jakub Tobiáš, David Kunčar, Vít Ingeduld,

Výsledky: http://www.statistikaplavani.cz/tl_vys/3237_Finale_druzstev_vysledky.pdf