VIDA! vás v tom nenechá. Pokusy na doma, zelená mise, online doučování i šifrovací hra

Schránka01Zábavní vědecký park VIDA! je už dlouhé měsíce zavřený. Než bude opět možné navštívit jedinečnou expozici u brněnského výstaviště, nabízí VIDA! chytrou zábavu, kterou si užijete doma nebo na procházce. Připravila pro vás desítky návodů na domácí experimentování, dvě filmová představení se zábavnými pokusy, eko výzvu a venkovní hru plnou netradičních úkolů a šifer. Chcete s rodinou strávit smysluplný čas plný nezapomenutelných zážitků? Navštivte web www.vida.cz


Pokusy na doma

Duhový déšť, lávová lampa, hra z krabice od pizzy, prskavka hořící pod vodou nebo mléčná duha – to jsou ukázky pokusů,Schránka02 které si nyní můžete díky VIDA! vyzkoušet kdekoliv. Dobrou zprávou je, že budete většinou potřebovat jen to, co máte běžně doma. Na webu najdete přes padesát návodů na úžasné experimenty a vědecké vyrábění. Vyzkoušejte pokusy s vodou, elektřinou ale i rostlinami nebo barvami. Naučte se vyrobit létající kelímky, kaleidoskop nebo magnetickou káču.
www.vida.cz/vida-na-doma

EKOšpioni – Vydejte se na zelenou misi

Celý březen nabízí VIDA! online obsah s environmentální tématikou, který nadchne celou rodinu. Na webových stránkách parku vás čekají videa, soutěže, návody i jedinečné výzvy. Cíl této speciální ekošpionské mise je jasný – vypátrat, jak naše chování mění životní prostředí.


Filmová představení s pokusy

Schránka06Představení se zábavnými pokusy patří k tomu nejoblíbenějšímu, co VIDA! nabízí. Proto nyní dvě z nich převedla do filmové podoby. Obě, science show Teleskop zachycující cestu čtyř vědců na záhadnou planetu, i cirkusové představení Vytěž princip, můžete zhlédnout na webových stránkách VIDA!


Šifra Kurta Gödela

Vydejte se na cestu za pokladem po brněnských ulicích. Čeká vás dobrodružství plné logických šifer a úkolů inspirovaných osobností Kurta Gödela. Hra má dvě úrovně obtížnosti. Užijí si ji rodiny s dětmi od 8 let i týmy jednotlivců. Startovní balíček je ve všední dny k zakoupení na pokladně VIDA! Úspěšní odhalí překvapivé tajemství!


Pomoc s úkoly z fyziky i procvičováním angličtiny

Má vaše dítě potíže s chemií?Schránka07 Potřebuje připravit na test z matematiky? Nebo byste mu chtěli dopřát pravidelné lekce cizího jazyka, kde se lektor věnuje jen jemu? Přihlaste ho na VIDA! online doučování. Lekce vedou lektoři brněnského science centra. Vybírat je možné z celé řady předmětů.
www.vida.cz/blog/online-doucovani

VIDA! pomáhá zdravotníkům

Po celou dobu uzavření škol probíhaly ve VIDA! mimořádné příměstské tábory pro děti nezbytných profesí. Postupně jimi prošlo přes sto dětí zdravotníků, zaměstnanců krajské hygienické stanice ale i řidičů MHD či hasičů. Dopoledne bylo věnováno výuce, odpoledne si děti užívaly expozici, představení s pokusy, labodílny i další program.


Z děkovných dopisů rodičů

„Poprvé jsem byl vděčný, že manželka pracuje na covidovém áru. Synovo nadšení se každým dnem stupňovalo. Trval na tom, abych ho do Vidy vozil už v sedm a dřív než o půl páté odmítal odejít," napsal Jiří Motyčák, tatínek desetiletého Jakuba, který v brněnském science centru strávil na podzim několik týdnů.

VIDA! science centrumSchránka08
Křížkovského 12, Brno
www.vida.cz 
www.facebook.com/vidabrno 
tel.: +420 515 201 000
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
Zábavní vědecký park VIDA! provozuje Moravian Science Centre Brno, příspěvková organizace Jihomoravského kraje.

Foto: Archív VIDA!