Biskupský dvůr v létě patří divadlu a hudbě

biskupský dvůrBiskupský dvůr Moravského zemského muzea na Zelném trhu v Brně patří v létě divadlu a hudbě. Od 1. července do 22. srpna 2020 se zde koná Léto na Biskupském dvoře.

Níže naleznete kompletní program přehlídky.

 

 

 

Městské divadlo Brno hraje a zpívá pod hvězdami i v červenci

První půlka představení z produkce MdB je za námi a s chutí se vrháme do druhé. Zkraje prázdnin měli na Biskupský dvůr zavítat Tři mušketýři. Kvůli zranění jednoho z herců ale celá inscenace ve jménu hesla jeden za všechny a všichni za jednoho postoupí místo muzikálové pohádce O statečném kováři. Za vítězství dobra nad zlem bude kovář Mikeš Bitls 8bojovat 30. 6. – 2. 7. a 4. – 6. 7.! Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, možná je i jejich výměna, pro bližší informace kontaktujte komerční oddělení. Pod petropavelskými věžemi vás 8. – 10. 7. pobaví i klasická komedie Lakomec, v níž v roli Harpagona exceluje Boleslav Polívka. A závěrem skvělé překvapení navíc! Letní seriál open-air představení z produkce MdB ve velkém stylu uzavře 12. – 15. 7. bláznivá hudební féerie Bítls, která se zde po třech letech veleúspěšného uvádění s diváky rozloučí derniérou! S nákupem vstupenek proto neváhejte.

Vstupenky jsou v prodeji v pokladnách na Lidické ulici 16 či online na www.mdb.cz


Divadlo Bolka Polívky: DNA, Rebelky, Lordi i Monika Absolonová

Další, již pátý ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky je tu. Pokud si chcete užít kulturní zážitek pod širým nebem v okouzlujícím prostředí Biskupského dvora, neváhejte! Od 20. července do 1. srpna uvede Divadlo Bolka Polívky inscenace ze svého repertoáru, ale také produkce spřízněných divadelních scén, jako je třeba pražské Divadlo Studio Dva.

A jaké tituly můžete v letní sérii očekávat? Zajít můžete například na autorskou hru principála divadla Bolka Polívky DNA,DNA ga 21 kde vystupuje s dcerou Annou, na brilantní francouzskou tragikomedii Rebelky s Chantal Poullain a Štěpánkou Křesťanovou, legendární Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, kultovní představení Lordi s Martinem Hoffmanem, Filipem Rajmontem a dalšími, dojemnou komedii Drobečky z perníku, v níž exceluje Simona Stašová nebo komediální one man show Bohumila Klepla Vysavač. A to rozhodně není všechno... Divadelní program obohatí koncert Moniky Absolonové a Ondřeje Hájka 24. července.

Vychutnejte si tolik očekávaný návrat ke kultuře naživo a podpořte nás svou návštěvou! Vstupenky v cenových kategoriích od 190 Kč do 690 Kč můžete zakoupit online prostřednictvím sítě GoOut nebo na pokladně Divadla Polka Polívky.


Na 29. kytarovém festivalu zahrají kytaristé světové špičky, zazní i originální andaluzské flamenco

Festival zahájí 1. 8. koncertAyilin Payaz  Rauül Mannola Marcina Dylly a 2. 8. rozvášní Biskupský dvůr Ensueño flamenco de Andalusia - kytaristé Raúl Mannola a Antonio Sanchez (synovec Paco de Lucii, s nímž vystupoval), hvězdná tanečnice Aylin Eleonora a zpěvák Enrique Bermudez. Info: www.guitarcz.com

Předprodej: www.goout.net/cs/festivaly/mezinarodni-kytarovy-festival-brno 


Přijďte všichni! Do Divadla Bez Zábradlí zve Karel Heřmánek

Milí Brňané,
jsem rád, že se po letech mohu se svým Divadlem Bez zábradlí vrátit do vašeho krásného města, města mých studií na JAMU, města mé šťastné mladosti. Ve dnech 4. až 11. srpna odehrajeme na letní scéně Biskupského dvora to nejlepší z našeho repertoáru. Těšíme se na Vás, přijďte všichni!
Váš Karel Heřmánek

4.8. muzikál Cikáni jdou do nebe s K. M. Fialovou a P. Pechou v hlavních rolích.
5.8. Kdes to byl/a včera v noci D. Morávková, L. Krbová, J. Carda, R. Hrušínský a Z. Žákdbz jiste bez napisu
6.8. Jistě, pane premiére K. Heřmánek, D. Morávková, J. Carda ad.
7.8. Art K. Heřmánek, J. Carda a Z. Žák
8.8. Blbec k večeři V. Vydra, J. Carda, J. Boušková ad.
9.8. Tři muži na špatné adrese K. Heřmánek, Z. Žák, A. Procházka
10.8. Mnoho povyku pro nic L. Benešová, R. Zach, K. Heřmánek ml., N. Kouklová, M. Zbrožek, A. Rusevová ad.
11.8. Kvartet V. Freimanová, J. Švandová, R. Hrušínský a Z. Žák.
Informace a vstupenky na www. divadlobezzabradli.cz
Těšíme se na vás, přijdťe všichni! Váš Karel Heřmánek.


F SCÉNA znovu na Biskupském dvoře

Již po jedenácté se v rámci Léta na Biskupském dvoře bude letos konat již 23. ročník letních folklórních večerů F SCÉNA 2020.

Pořádající Folklorní sdružení Jánošík Brno v koprodukci se SNIP & CO, reklamní společností, Městským divadlem Brno a ve spolupráci s Moravským zemským muzeem, Československým legionářem – SPIA Czech a Krajským vojenskýmreceived 440401116909310 velitelstvím Brno připravilo ve dnech 20. – 22. srpna 2020 další skvělou ochutnávku folkloru v podání našich i zahraničních souborů. Těšit se můžete například na úžasný slovenský soubor Ifjú Szivek, který si získal srdce všech milovníků folkloru nejen na Slovensku, ale také u nás a v Evropě. Diváky čeká bohatý a rozmanitý program, který přinese neopakovatelné zážitky na magickém místě pod petropavelskými věžemi.

Stejně jako loni má tato akce benefiční podtext neboť partnerem celého cyklu je nezisková organizace Nadační fond Modrý hroch, která podporuje děti po těžkých úrazech.

Přijďte si společně s námi užít výjimečnou nadílku folkloru v kulisách chrámu sv. Petra a Pavla!

Bližší informace najdete na www.fosjanosik.cz 

--------------------------------------------------------------------------

KOMPLETNÍ PROGRAM LÉTA NA BISKUPSKÉM DVOŘE 2020

program biskupák