VIDA! Za tohle vás budou děti milovat!

VIDA 18133655 F DChcete vidět rozzářené oči svých dětí či vnoučat? Dopřát jim nezapomenutelné zážitky? Vypravte se společně do zábavního vědeckého parku VIDA! u brněnského výstaviště. Užijte si rodinný den plný objevování.

Téměř každý už ví, že z návštěvy zábavního vědeckého parku VIDA! u brněnského výstaviště si odnese nezapomenutelné zážitky. Během pár hodin tady rozpoutáte tornádo, zažijete vichřici i zemětřesení, pokusíte se zachránit lidský život, zahalíte město do husté mlhy, zaposloucháte se do zvuku vlastního tepu nebo zmrazíte svůj stín. Zábava i poznání jsou zde zkrátka zaručeny.

Hravou expozicí to ale ve VIDA! rozhodně nekončí. Zábavní vědecký park totiž nabízí bohatý doprovodný program.


Představení plná zábavných pokusů

Chcete vidět, jak se dají roztančitSchránka01 plameny pouhým zvukem? Odhalit, proč musíme zatáčet, abychom na kole jeli rovně? Nebo zjistit, jak vybuchuje tekutý dusík, střelný prach nebo hořlavé plyny? To vše a spoustu dalšího vás čeká během science show, které jsou plné zábavných pokusů. Představení se hrají několikrát denně v Divadle vědy a jsou v ceně vstupenky.

Víkendové labodílny

Kdo by nemiloval nejrůznější pokusy.Schránka02 O víkendech si jich v zábavním vědeckém parku VIDA! užijete dostatek. Každou sobotu a neděli jsou totiž ve VIDA! pro rodiny s dětmi připravené hravé labodílny plné experimentů a hravého vědecké tvoření. V březnu třeba odhalíte tajemství modré barvy. Zjistíte, proč je obloha modrá, namodro nabarvíte plamen nebo si vyvoláte fotky pomocí chemického modrotisku.

Bastlírna Schránka03

Kutilství rozhodně nevyšlo z módy. V době, kdy výroba věcí vlastníma rukama a takzvané bastlení není nutností, stává se vyhledávaným koníčkem. Malí i velcí kutilové si tak určitě zamilují zdejší Bastlírnu. Staňte se moderními kutily a vyrobte si třeba autíčko na vzduch či kuličkodráhu, nebo tvořte zcela podle své fantazie.

Schránka04Těšte se, dorazí dinosauři

Před stovkami milionů let obývali lesy a bažiny. Od dubna se záhadní dinosauři usídlí ve VIDA! Čeká vás premiéra dechberoucího 3D filmu, který přiblíží pozoruhodný život obřích ještěrů v původně nezamrzlé Antarktidě.
foto ©Giant Screen Films

Svezte se VIDA! tramvají 

Není nic stylovějšího, než na Schránka05návštěvu zábavního vědeckého parku dorazit VIDA! tramvají. Necelý rok brázdí brněnské kolejnice modro-růžová tramvaj, která je kromě obrázků z expozice vyzdobená fotografiemi zaměstnanců ale i dětských fanoušků VIDA!. Nejčastěji na ni narazíte na trase tramvaje číslo 1. Možná tedy budete mít štěstí a přijedete právě touto speciální tramvají.

Vyzkoušejte si pokus doma: Tajemný inkoust

Co budete potřebovat:
• čtvereček filtračního papíru (můžete použít i obyčejný)
• šťáva z pravého citronu v malém kelímku
• štětec nebo vatové tyčinky
• čajová svíčka + sirky

Schránka06Postup:
1) Pomocí vatové tyčinky namočené do citronové šťávy napište na filtrační papír tajný vzkaz. Třeba co máte ve VIDA! nejraději. Vzkaz nechejte zaschnout.
2) Nyní zkuste zviditelnit tajný vzkaz. Na to je potřeba. Proto si zapalte čajovou svíčku a vzkaz nahřívejte nad plamenem. Dejte pozor, aby vám papír nezačal hořet.

Vysvětlení:
Pokus s citronem dokazuje, že organické látky použité při pokusu obsahují uhlík. Zahřátím na vyšší tepotu dochází k uhelnatění bioorganických látek.

Další pokusy najdete na webu www.vida.cz/labodilny 


Proč se VIDA! dětem libí?

Fantazie, synek tu strávil pět šťastných hodin. Nyní už třetí hodinu nemluví o ničem jiném. Zřejmě změníme trvalé bydliště na VIDA :)" Edita K.

„Perfektní a nejlepší atrakce v Brně. Doporučujeme úplně všem. Máme vnuky 9 a 12 let. Než jsme vyrazili, starší říkal, že se bude nudit, ale opak byl pravdou. A manžel by tam nejradši zůstal navždy." Eva H.

„Největším problémem je dostat děti pryč. Pěkné, moderní, spousta interaktivních možností poznávat, jak pro malé tak větší." Martin K.

VIDA! science centrum
Křížkovského 12, Brno
Otevřeno denně
www.vida.cz 
www.facebook.com/vidabrno
tel.: +420 515 201 000
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Zábavní vědecký park VIDA! provozuje Moravian Science Centre Brno, příspěvková organizace Jihomoravského kraje.