VIDA! Chytrá zábava pro celou rodinu

Schránka06Hledáte jedinečný zážitek, který ocení celá rodina? Navštivte brněnský zábavní vědecký park VIDA! Hrajte si a přitom společně objevujte, jak funguje svět kolem nás. Za čtyři roky od otevření už VIDA! navštívilo přes milion návštěvníků. Babičky, dědečci, maminky, tatínci, studenti, náctiletí i děti od dvou let, ti všichni si užijí nejen expozici, ale i promítání 3D filmů, představení s pokusy, dočasné výstavy i víkendové programy pro rodiny. K pravidelné nabídce také patří školní programy pro různé věkové skupiny a večery pro dospělé VIDA! After Dark.


NENECHTE SI UJÍT LETOŠNÍ NOVINKY

3D film Oceány: Naše modrá planeta, promítání denně
Staňte se podmořskýmioceans horizontal průzkumníky a odhalte tajemství, které skrývá nejméně probádaná část naší planety – oceány. S pomocí nejmodernějších filmových technologií prozkoumejte mělčiny i temné hlubiny a těšte se na jedinečné záběry z mořského světa plného života. Objevíte tajemství delfínů, chobotnic, mořských vyder nebo mrožů. 3D film se promítá každý den v Divadle vědy v českém znění za příplatek ke vstupnému 50 Kč/os.

Haló
Hravá výstava, 1. 4. – 30. 9.Schránka11
Vyzkoušejte různé způsoby, jak doručit zprávu.
Zažijte dobrodružství komunikace na menší i větší vzdálenosti. Odvysílejte vzkaz kamarádovi díky nejslavnějšímu kódu na světě – prostřednictvím morseovky. Dorozumívejte se pomocí akustických zrcadel nebo barevných vlajkových kódů. Zahrajte si na špiony, naučte se šifrovat zprávy a odposlouchávat cizí rozhovory. Nebo využijte jednoduchý systém lan a předávejte si dopisy jako děti z Bullerbynu. Desítku exponátů ocení dospělí i děti starší 5 let.

Poslední pondělí v měsíci speciální program pro děti <6 let
I předškolní děti si užijí návštěvuSchránka07 VIDA! Těšit se můžou na svou vlastní část expozice, kde kromě kuličkového ráje najdou archeologické pískoviště, vodní exponáty nebo dopravní hřiště. Pokud dorazí poslední pondělí v měsíci, čeká na ně v Divadle vědy Albatros – jedinečná show o vzduchu a létání s písničkami.

Venkovní expoziceSchránka08
Prvního června VIDA! otevře novou venkovní expozici. Návštěvníci se můžou těšit na místo se zelení i vodními prvky, které bude příjemným protipólem k rušnému prostoru uvnitř.

Čarodějná škola
Nenechte si ujít rodinný den vSchránka09 duchu čarodějné školy v sobotu 27. dubna. Přijďte se seznámit se skutečnými zvířaty opředenými legendami. Čekají vás netopýři, štíři i pavouci, stejně jako vyrábění slizu a malých příšerek. V kostýmu získáte 50% slevu na vstupné.


VÍKENDOVÉ LABODÍLNY
Navštivte VIDA! o víkendu a užijteSchránka10 si speciální program pro rodiny s dětmi s ukázkami pokusů i drobnými výrobními dílnami. V dubnu vás čekají experimenty s rostlinami, díky kterým zjistíte, co květiny potřebují k životu a jak vypadají pod mikroskopem.

PRO DOSPĚLÉ
VIDA! After Dark
VIDA! pravidelně ožívá i ve večerních hodinách.Schránka12 A to díky hudbě, baru a nevšednímu programu. Party 18+ pod hlavičkou VIDA! After Dark se konají několikrát do roka a mají pokaždé na jiné téma. V pátek 12. dubna se třeba můžete těšit na FANTASY večer, v kostýmu s 50% slevou na vstupné. V úterý 7. května na vás čeká májové téma LOVE.

jen 90 Kč/os  odpolední vstupenka: 
Ve všední dny, od úterý do pátku, od 16 do 18 hodin je možné navštívit VIDA! jen za 90 korun. Užijete si chytrou zábavu v čase, co vám zbývá po škole či po práci. Odpolední vstupenka neplatí o svátcích a školních prázdninách.

VIDA! science centrum
Křížkovského 12, Brno
www.vida.cz 
www.facebook.com/vidabrno 
tel.: +420 515 201 000
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zábavní vědecký park VIDA! provozuje Moravian Science Centre Brno, příspěvková organizace Jihomoravského kraje.