Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ ENCOUNTER se blíží!

ENC16 zahajovaci ceremonial ChoduraBrno opět přivítá příznivce divadla z různých koutů světa. Lotyšsko, Bosna a Hercegovina, Rusko, Filipíny – to je jen zlomek toho, co můžete zažít na 29. ročníku Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ ENCOUNTER. Divadelní představení si můžete vychutnat na divadelních scénách JAMU, kterými jsou Divadlo na Orlí a Studio Marta, a dále v prostorách Centra experimentálního divadla – Husa na provázku a HaDivadlo.

Festival pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a uskuteční se v termínu 2. - 6. dubna 2019. Ambasadorem festivalu se pro letošní rok stane herec, mim, dramatik, zakladatel Divadla Bolka Polívky a především absolvent JAMU Boleslav Polívka.

Kromě hlavního programu se návštěvníci mohou těšit na bohatý off-program a na Open Air Stage,ENC16 Slovinsko Matouš na kterou mladí organizátoři festivalu zvou všechny Brňáky! Open Air Stage bude na Moravském náměstí 2. dubna 2019, kde rovněž odstartuje celý festival. Headlinerem bude slovenská zpěvačka Katarzia se svým sólo vystoupením, a také brněnská skupina Acute Dose.

Fotografie, jimiž si můžete připomenout uplynulé ročníky festivalu, představí samostatná výstava, která se uskuteční od 11. března do 6. dubna v Kabinetu Múz na Sukově ulici.

Více informací o festivalu naleznete na www.encounter.cz nebo na facebookových stránkách SETKÁNÍ/ENCOUNTER. Organizátoři festivalu tímto děkují Mezinárodnímu visegrádskému fondu, za jehož podpory je festival pořádán.

29. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se uskuteční v Brně od 2. do 6. Dubna 2019. Nenechte si ujít!

 

(enc)
Foto: Archív pořadatelů ENCOUNTER/SETKÁNÍ