Biskupský letní divadelní dvůr rozezní slovenština.

Pozvanka muzikal FRIDANenechte si ujít skvělá představení našich sousedů

Kolekce vybraných inscenací počátkem srpna představí v rámci divadelní přehlídky na Biskupském dvoře herecké osobnosti našich nejbližších sousedů. Kromě Městského divadla Brno a dalších českých souborů, které letos na nádvoří Moravského zemského muzea zavítají, se tak nabízí mimořádná příležitost opět blíže poznat kvalitní slovenské divadlo. A ruku na srdce, vy trochu starší, nestýská se vám po báječných televizních slovenských pondělcích? Nemusíte umět cizí jazyk, a přece rozumíte. I když oficiálně dělí naše země hranice, to, co historicky oba národy spojuje, zůstává živé. Vyberte si tedy některou z inscenací divadelní přehlídky, která se stává svébytným příspěvkem k oslavám stého výročí vzniku republiky, a nechejte naplnit svoji mysl rostoucím obdivem, když se hvězdné nebe nad vámi tentokrát snese i na jeviště.

1. a 2. srpna mandarinková 20120612 170
Mandarinková izba
Komedie plná typicky francouzského šarmu a espritu nabízí v sérii vtipných jednoaktovek s překvapivou pointou, někdy až detektivní, zajímavé příběhy lidí, které mají jedno společné. Sešli se v malém pařížském hotelu, v pokoji zvaném mandarinkový, který má rovněž svůj vlastní příběh... Čtyři herci se převtělují do několika postav a jejich osudů. Hrají Maroš Kramár, Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský, Bibiana Ondrejková.

4. a 5. srpna 2018 Lord a sluha Ľuboš Kostelný.1
Lord Norton a sluha James (po 20 letech)
Legendární představení, kterému aplaudovali diváci na Slovensku i v České republice, mělo přes 600 repríz a jeho nahrávka na cédéčku posbírala 3 diamantové, 9 platinových a 18 zlatých desek... V nové inscenaci, kterou teprve čeká v červnu slovenská premiéra ve Štúdiu L+S, si inteligentní a brilantní humor v ději plném nečekaných zvratů budete moci vychutnat ve skvělém hereckém podání Luboše Kostelného v roli lorda Nortona a Jozefa Vajdy jako sluhy Jamese.13. a 14. srpna 2018

13. a 14. srpna 2018 muž na zjedenie Travnicek
Muž na zjedenie
Neodolatelná komedie Santiaga Moncady. Starší záletník unese přímo od oltáře mladší nevěstu. A co se stane, když jedna z jeho milenek je jeho vlastní žena? V alternacích účinkují: Pavel Trávníček, Hana Gregorová, Peter Batthyány a další.

17. a 18. srpna 2018 13161774 10154953884459062 2689552303782197994 o
Frida aneb Malovat a milovat
Původní slovenský muzikál plný podmanivých melodií nabízí životní příběh legendární mexické malířky Fridy Kahlo a jejího partnera Diega Rovery, plný lásky a vášně. Na libretu a textech písní se autorsky podílel i Daniel Hevier, který spolupracoval jako textař s většinou hvězd slovenské popové scény – připomeňme jeho Reklamu na ticho či Lišku Jany Kirschner. Hrají: Katarína Ivanková, Tomáš Palonder, Marcel Ochránek, Jakub Ružička a další. Živý orchestr.

Začátky vždy ve 20.00. Vstupenky si lze od května zakoupit v předprodeji Městského divadla Brno na Lidické ulici nebo na internetu www.mdb.cz

(sal)
Foto: archív pořadatele