VIDA! Zážitek pro každého

vidaV zábavním vědeckém parku VIDA! můžete strávit nevšední rodinné odpoledne, první rande nebo nezapomenutelnou party. Záleží jen na vás, jestli chcete díky exponátům objevovat, jak funguje svět kolem nás, navštívit představení s pokusy, zhlédnou napínavý film z divoké přírody, zahrát si díky chytrému telefonu hru o poklad, vyzkoušet zajímavé experimenty nebo si vlastníma rukama něco vyrobit.

Do VIDA! centra od jeho otevření před třemi roky zavítalo už víc než 700 tisíc návštěvníků. Nevšední zážitky si odtud odnese opravdu každý. Přesvědčte se.

Protože je nabídka VIDA! science centra opravdu široká, máme pro vás několik tipů.

TIP na rande
Nechte si zamotat hlavu v rotující místnosti, vyznejte si lásku v obřím srdci a přesvědčte se, že společně přemůžete i divoké přírodní živly. Expozice VIDA! je ideálním místem na rande. Témata k hovoru nikdy nedojde.

TIP pro vyznavače adrenalinuSchránka03
Vyzkoušejte jízdu na kole po laně šest metrů nad zemí, trénink pilotů stíhaček nebo jízdu po tobogánu.

TIP pro malé i velké vědátory
Science show
Je možné prostrčit ruku skrz blesk? Roztančit zvukem plameny? Zapálit oheň kostkou ledu? Na tyto otázky dostanete odpověď během představení se zábavnými pokusy, která jsou v ceně vstupenky a konají se několikrát během dne v Divadle vědy.

Tip pro nejmenší
REA 0470Dětské science centrum
Část expozice je věnovaná dětem od 2 do 6 let. Kromě kuličkového ráje tu na ně čeká archeologické pískoviště, mluvící auto, dopravní hřiště nebo kuličkový závod. Velmi oblíbené jsou i exponáty s vodou. Pokud se děti namočí, hravě je osušíte u exponátu dětská sušička.

Tip na víkendy
Každou sobotu i neděli je v Labodílnách připravený speciální program pro rodiny s dětmi. Vyzkoušejte si ukázky zajímavých experimentů i drobné výrobní dílny. V dubnu vás čeká Výcvik draků s ohnivými pokusy a výrobou dračího vejce.

Tip pro milovníky divoké přírodySchránka06
3D film Predátoři
Nenechte si ujít jedinečný 3D film ze života zvířat, pro které lov nikdy nekončí. Budete překvapeni, jak těžce bojují o přežití i jak často prohrávají. Užijte si nevšední záběry plné napětí. Film se promítá každý den.

TIP pro dobrodruhy
Pevnost VIDArd – hra o poklad plná úkolů
Chcete ve VIDA! objevit věci, které zůstávají běžnému návštěvníkovi skryté? Pak si na pokladně kupte startovní balíček ke hře Pevnost VIDArd a vydejte se do expozice řešit úkoly a hádanky. Na úspěšné čeká poklad. Ke hře potřebujete chytrý telefon.

TIP pro spořivé
S odpolední vstupenkou jen za 90 Kč
Ve všední dny, od úterý do pátku, od 16 do 18 hodin je možné navštívit VIDA! jen za 90 korun. Odpolední vstupenka je pro všechny, kteří si chtějí užít chytrou zábavu v čase, co jim zbývá po škole či po práci.

TIP pro přemýšlivé
Schránka08Výstava GeomeTRY – Objevuj, co umí geometrické tvary
Až do 3. září můžete na nové výstavě přemýšlet, jak dostat veliký jehlan do zdánlivě menší krychle, přeměnit pohyb člověka na matematickou funkci, kreslit jen podle odrazu v zrcadle, nebo najít jednu kuličku mezi desetitisíci dalších.

TIP pro fanoušky Harryho Pottera
Čarodějná škola 28. dubna 10.00–18.00
Užijte si den, kdy se VIDA! promění v čarodějnou školu. Nečekejte žádné kabaretní triky ani podivná zaříkávadla, zdejší magie využívá fyzikálních zákonů a originálních nápadů. Výsledky jsou však nevídané. Návštěvníci v kostýmu mají poloviční vstupné.

TIP pro kutilySchránka10
Bastlírna
Od dubna vyzkoušejte ve VIDA! nový prostor pro tvoření a kutění. Na návštěvníky zde čekají pracovní stoly, nářadí a nejrůznější materiál. Co si takhle vyrobit si třeba vznášedlo nebo kuličkostroj?

Tip na party
VIDA! After Dark
VIDA! science centrum pravidelně ožívá i ve večerních hodinách. A to díky hudbě, baru a nevšednímu programu. Party 18+ pod hlavičkou VIDA! After Dark se konají několikrát do roka a mají pokaždé jiné téma. V pátek 6. dubna se třeba můžete těšit na večer s atmosférou kasina.
Schránka01

VIDA! science centrum
Křížkovského 12, Brno
Otevřeno denně
www.vida.cz 
www.facebook.com/vidabrno 
tel.: +420 515 201 000
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Zábavní vědecký park VIDA! provozuje Moravian Science Centre Brno, příspěvková organizace Jihomoravského kraje.

text: sal
foto: archív VIDA!, © Giant Screen Films (3D film Predátoři)