Mezinárodní festival nového cirkusu, divadla a hudby

NDBSvět ožívajících snů, ve kterém se divákům odedávna tají dech... Netradiční prostor, který již od února poskytne útočiště souboru činohry, bude několik následujících měsíců hostit řadu neobyčejných divadelních produkcí různých druhů a žánrů. Cirkusové šapitó v parku Lužánky! Nová a jedinečná scéna Národního divadla Brno. Nechejte se unést cirkusovým uměním v celé jeho kráse, velké luxusní šapitó pro vás divadelníci naplnili atraktivním programem uměleckých produkcí ze všech koutů světa. Čekají vás divadelní kusy kabaretní, kouzelné a hravé, doplněné navíc řadou koncertů kvalitní hudby.

ÚČINKUJÍCÍ:

Losers Cirque Company (Česká republika)
Vítězové prvního ročníku televizní soutěže Česko Slovensko má talent - akrobatickéSchránka01 duo DaeMen, oslovili další performery z řad tanečníků a akrobatů. V současné době má Losers Cirque Company na repertoáru čtyři úspěšná novocirkusová představení, z nichž dvě – KOLAPS a THE LOSER(S) – představí v březnu i brněnskému publiku. Každé představení je jedinečné svým nastudováním, které má ambici obstát v konkurenci s nejlepšími zahraničními produkcemi.

Cirkus Younak (Slovensko, Česká republika, Rakousko, Španělsko)
Unikátní spojením divadla, cirkusu a folklóru.Schránka02 Fúze tradičního a moderního přístupu v divadelním umění. Folklór tak trochu postavený na hlavu a 300 let starý příběh, který reprezentuje boj za svobodu malého národa ve velké monarchii. Ústředním hrdinou je Juraj Jánošík, neobyčejný hrdina nebo obyčejný zloděj? Cílem velkolepé cirkusové show není podat svědectví o jeho životě, ale zprostředkovat emoce, které se s ním spojují. Ať chceme nebo ne, v každém z nás je kousek Jánošíka...

Cirque E1NZ - ZWÄI (Švýcarsko, Izrael)
Dvojice Esther a Jonas Slanzi v jedinečné syntéze divadla a současného švýcarského cirkusu! Jejich představení s názvem Zwäi kombinuje tradiční, ale i moderní cirkusové prvky a prostřednictvím prvotřídních akrobatických technik vypráví půvabný příběh o svobodě dvou bytostí.

Gogol & Max - Humor in concert (Německo)
Tito dva pánové nás zavedouSchránka06 do úžasně veselého světa koncertních akrobatů! Současná klauniáda dvou bývalých špičkových a profesionálních muzikantů z filharmonie odehraje koncert plný gagů, skečů, akrobatických kousků a hudební virtuozity. Christoph Schelb a Max Albert Müller předvedou hru na téměř dvacet hudebních nástrojů a extrémní žoviálnost.

cie. Circoncentrique - Respiro (Itálie, Švýcarsko)
Obdivuhodná hra těla a světla. Úžasné experimentální pohybové divadlo, precizní cirkusové techniky, působivá akrobacie a svérázný humor! To vše v podání tohoto italsko-švýcarského dua.

Strange Comedy (Kanada, USA)
Schránka05Kabaret kanadsko-amerického dua plný magie, iluze, cirkusového umění a humoru. Můžete se těšit na množství vtipných kabaretů kousků a kouzelnických triků, jaké jste ještě neviděli.
ROZMARNÉ LÉTO:

Novela, která se odehrává ve třech deštivých červnových dnech v malém městě Krokovy Vary, je všeobecně známa hlavně díky Menzelově filmu z roku 1967. Tři přátelé, plovárenský mistr Antonín Důra, abbé Roch a vysloužilý major Hugo tráví čas planými rozhovory na plovárně. Z poklidu je vyvede kouzelník a akrobat Arnoštek se svou asistentkou Annou, kteří navštíví městečko.

Vančurovo Rozmarné léto uvedlo Mahenovo divadlo naposledy v premiéře v roce 1983.Schránka03 Nové nastudování činohry NdB chce nabídnout nový výklad barvitého vypravování a naplno využít výzvy, kterou nabízí prostor cirkusového stanu, což bude pro diváky, a neméně také pro herce Mahenova divadla, něco neobvyklého. Tak jako Vančura čaruje okouzlujícím způsobem s českým jazykem, chtějí i tvůrci inscenace divákovi předvést cirkus se slovy, pantomimu s písmeny, žonglování s větami, to vše doprovázené akrobatickými kousky a kouzelnickými triky. Herci již od listopadu dostávají lekce od učitelů akrobacie, aby se předvedli na visuté hrazdě, akrobatických kruzích a šálech, aby se Arnoštek před užaslými zraky diváků prošel po laně. Uvidíte zkrátka skutečný cirkus s klauny a akrobaty, s živou hudbou a občerstvením. Ze zimní nebo předjarní nálady vstoupíte do cirkusového stanu, ve kterém zažijete kouzlo, protože šapitó ovládne červnová atmosféra.

• režie: Jakub Nvota vizual-možna titulní strana

• Obsazení:
Antonín Důra: Petr Halberstadt
Abbé Roch: Martin Sláma
Major Hugo: Michal Bumbálek
Kateřina Důrová: Tereza Grozsmannová
Arnoštek: Jakub Šafránek
Anna: Annette Nesvadbová
Klaun 1: Martin Siničák
Klaun 2: Hana Tomáš Briešťanská

• premiéra: 23. února 2018

• reprízy:
1., 4., 7., 8., 10., 21., 22., 23. března
5., 8., 15., 20., , 21., 23., 24., 29. dubna
9., 10., 12., 18., 19., 23., 29., 30., 31. května
1., 3., 7., 8. června

 

Program v cirkusovém šapitó

NOVOCIRKUSOVÉ PRODUKCE:

 • Losers Cirque Company (Česko): 12. a 13. března (The Losers(s) a Kolaps)
 • Cirkus Younak (Slovensko, Česko, Rakousko, Španělsko): 18. a 19. března
 • Cirque E1NZ (Švýcarsko, Izrael): 31. března
 • Gogol & Mäx (Německo): 10. dubna
 • cie. Circoncentrique - Respiro (Itálie, Švýcarsko): 17. dubna
 • Strange Comedy (Kanada, USA): 2. května

KONCERTY:

 • 100 zvířat: 15. 3. 2018
 • Chantal Poullain: 4. 4. 2018
 • Midi Lidi: 18. dubna 2018
 • Petr Bende: 19. dubna 2018
 • Ondřej Havelka a jeho Melody Makers: 26. dubna 2018
 • Jiří Schmitzer: 15. 5. 2018
 • Radúza: 16. května 2018

www.cirkusbude.cz 


Na co se ještě těšit:

DIVADELNÍ SVĚT BRNO
Termín: 24. - 28. 5. 2018.
9. ročník divadelního festivalu přinášejícího to nejlepší z českého i světového divadla - činohra, tanec, představení pro děti.
www.divadelnisvet.cz 

DANCE BRNO 2018
Termín: 23. 5 - 16. 6. 2018
Jedinečná evropská taneční událost. Taneční festival k oslavám 100 let vzniku Československa.
www.dancebrno.cz 

JANÁČEK BRNO 2018
17. 11. - 5. 12. 2018
Kompletní operní dílo Leoše Janáčka!
www.janacek-brno.cz