Brno žije Mezinárodním strojírenským veletrhem

msv-2016-msv2-210Brno je městem veletržním. Tento titul si zachovává již téměř šest dekád a velkou zásluhu na tom má právě i Mezinárodní strojírenský veletrh, který se poprvé uskutečnil v roce 1959. Brno se díky němu od té doby stává centrem středoevropského i světového strojírenství, kam přijíždí nejvýznamnější osobnosti z oboru.

Veletrhy Brno společně s městem Brnem přichází s projektem BRNO FAIR CITY, který má účastníkům veletrhu usnadnit přístup ke všemu, co město nabízí. Brňanům pak má připomenout dobu, kdy město strojírenským veletrhem žilo a bylo nabité ruchem a aktivitami.

Gastronomie: speciální menu i výhodné ceny

Brno nabízí mnoho podniků, ve kterých můžete ochutnat výborné jídlo a pití. Právě přední podniky z oblasti gastronomie se zapojily do projektu BRNO FAIR CITY a vytvořily nabídku pro účastníky veletrhu. Připravena jsou speciální menu, dále také výhodné ceny či slevy. Zapojily se nejen restaurace, ale i pivnice, bary či prodejny s místními specialitami. BRNO FAIR CITY jistě osloví i ty, kteří se Mezinárodního strojírenského veletrhu přímo nezúčastní – mohou totiž díky němu získat zajímavé tipy na místa, kde strávit příjemné odpoledne či večer.

Program pro milovníky piva

K městu Brnu patří dobré pivo. Díky partnerům BRNO FAIR CITY bude pro účastníky veletrhu přichystána řada možností, jak jej ochutnat.salina pub Připraven bude program Pivní odpoledne, v rámci kterého zajdou jeho účastníci na prohlídku pivovaru Starobrno, svezou se Šalina pubem, tedy pivní šalinou, a vše bude zakončeno v pivnici Zlatá loď, kde bude připravena pivní degustace. Šalina pub bude navíc od výstaviště vyjíždět v odpoledních hodinách pravidelně, takže si jízdu může každý užít i mimo program Pivního odpoledne. Kromě tohoto speciálního programu se mohou návštěvníci i vystavovatelé veletrhu svézt oblíbeným Kološkopkem přímo v areálu výstaviště.

Ochutnávky v prostorách brněnského podzemí

Program se odehraje také v prostorách významných brněnských dominant. V brněnském podzemí, Mincmistrovském sklepu a na Staré radnici proběhnou ve večerních hodinách ochutnávky vín. Naopak pivní ochutnávky se uskuteční v Atomovém krytu 10-Z proti hotelu International. Kromě samotných degustací budou k dispozici i prohlídky, které zájemcům poodhalí část brněnské historie.

Odpočinek po náročném dni

BRNO FAIR CITY nezapomíná ani na ty, kteří si po dni stráveném na veletrhu chtějí spíše v klidu odpočinout. Využít mohou např. některou z wellness nabídek partnerských hotelů. Masáž nebo relaxace v sauně jsou skvělou možností, jak doplnit síly. Na své si přijdou také milovníci aktivního odpočinku – zajít si mohou za zvýhodněnou cenu do posilovny nebo využít některé z kurtů ve sportovní hale. Odreagování nabídnou také výlety po městě Brně a jeho okolí, které jsou v nabídce díky partnerským cestovním kancelářím.

Snazší cestování po městě

Díky spolupráci s Dopravním podnikem města Brna, který se stal oficiálním
doprava zvaraměstským dopravcem projektu, bude všem účastníkům veletrhu usnadněno cestování po městě. K zakoupení bude např. speciální kongresová jízdenka. Zástupce DPMB bude přítomen také přímo na veletrhu na Info Pointu BRNO FAIR CITY, kde bude poskytovat aktuální dopravní informace. Výhody jsou připraveny také pro cestující, kteří do Brna přijedou z jiných měst, zejména díky spolupráci s RegioJet.

Jak využívat výhody akce BRNO FAIR CITY?

Pro kompletní využívání výhod je potřeba mít speciální náramek, který slouží k identifikaci účastníků veletrhu. Náramek lze jednoduše získat na Info Pointu BRNO FAIR CITY (volná plocha A) během konání veletrhu po předložení platné vstupenky na Mezinárodní strojírenský veletrh 2017. Vystavovatelům stačí pro získání náramku na Info Pointu předložit platný vystavovatelský průkaz.

Veškeré informace naleznete na www.brnofaircity.cz,  kde je ke stažení také Fair City Guide s kompletní nabídkou partnerských podniků.

--------------------------------------------

Mezinárodní strojírenský veletrh 2017

Od 9. do 13. října se bude konat již 59. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Brněnské výstaviště bude zaplněné nejmodernější technikou ze všech oblastí strojírenství. Na Mezinárodní strojírenský veletrh se nejezdí jen za obchody a novinkami v expozicích vystavovatelů, ale také za aktuálními informacemi. O technologických trendech bude jednat několik desítek odborných konferencí a seminářů, které budou zaměřeny na hlavní téma ročníku - Průmysl 4.0, tedy automatizaci, robotizaci a 3D tisk.

Foto: Gabzdyl, Zvara, MMB, archiv BVV

bvv